Myślisz o zagęszczeniu włosów? Poznaj metodę, która zapewni Ci spektakularny efekt!

Myślisz o zagęszczeniu włosów? Poznaj metodę, która zapewni Ci spektakularny efekt!

Zagęszczanie włosów przy pomocy doczepianych, sztucznych kosmyków to w ostatnich latach jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach fryzjerskich. Trzeba jednak przyznać, że finalne efekty tego typu zabiegu często pozostawiają wiele do życzenia – przede wszystkim w kwestii naturalności. Doczepiane włosy odróżniają się od naturalnych zarówno strukturą, kolorem, jak i sposobem układania. Jak zatem zagęścić włosy, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt? Obecnie istnieje na to tylko jeden sposób, a mianowicie innowacyjny system przeszczepu włosów Smart Graft! Wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki, w której można wykonać przeszczep włosów Smart Graft, podpowiadamy, w czym tkwi sekret tego zabiegu!

Czym jest system przeszczepu włosów Smart Graft?

Smart Graft to niezwykły, amerykański system przeszczepu włosów, który został stworzony z myślą o pacjentach zmagających się z łysieniem lub znacznym przerzedzeniem włosów. Charakteryzuje się nie tylko naturalnymi efektami (do przeszczepu wykorzystuje się naturalne włosy pacjenta pobrane np. z tyłu głowy), lecz także bardzo dużą przeżywalnością wszczepionych implantów (nawet do 98%). To jedyna metoda, która gwarantuje uzyskanie tak trwałych rezultatów przy zachowaniu naturalnej linii przeszczepionych włosów.

Z czego wynika tak wysoka skuteczność tej metody przeszczepiania włosów?

Smart Graft pracuje w zaawansowanym systemie pobierania i przechowywania włosów, dzięki czemu implanty są doskonale przygotowane do przeszczepu i idealnie odnajdują się w środowisku skóry głowy. Po pobraniu grafty są przechowywane w sterylnych komorach urządzenia, gdzie mają zapewnioną odpowiednią temperaturę i poziom nawilżenia, co następnie wpływa na ich wysoką przeżywalność po wykonaniu przeszczepu. Ze względu na mało inwazyjny przebieg zabiegu, uzupełnianie włosów tą metodą nie pozostawia na skórze śladów w postaci szpecących blizn. Niezwykle rozbudowany system narzędziowy i szeroki zestaw głowic umożliwiają wykonanie zabiegu z ogromną precyzją – bez ryzyka blizn i sztucznego efektu końcowego.

Zabieg zagęszczania włosów Smart Graft – kiedy pojawią się efekty?

W przypadku doczepiania włosów w salonie fryzjerskim efekty zabiegu są widoczne bezpośrednio po jego zakończeniu. Niestety, z finalnych rezultatów przeszczepu włosów metodą Smart Graft będziemy mogli cieszyć się dopiero po upływie około 12-14 miesięcy. To cena, jaką trzeba zapłacić właśnie za naturalność uzyskanych efektów. Dobra wiadomość jest jednak taka, że pierwsze efekty będą zauważalne już po upływie około 2-3 miesięcy od zabiegu. Jeżeli chcemy przyspieszyć efekt działania zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft, warto rozważyć przeprowadzenie dodatkowych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, np. mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

Rekonwalescencja po zabiegu zagęszczania włosów

Ze względu na to, że przeszczep włosów Smart Graft należy do minimalnie inwazyjnych procedur zabiegowych, nie naraża pacjenta na długą, bolesną i uciążliwą rekonwalescencję. Właściwie już po kilku dniach od zakończenia zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Możliwe jest pojawienie się niewielkich strupków po przeszczepie, jednak powinny one samoistnie zniknąć po upływie około 7-14 dni od zabiegu. Po przeprowadzeniu zabiegu specjalista poinformuje, jak pielęgnować włosy i skórę głowy, aby zapewnić włosom jak najbardziej optymalne warunki.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu zagęszczania włosów metodą Smart Graft? Zajrzyj na stronę https://klinikamiracki.pl/zabieg/smartgraft-przeszczep-wlosow/. Pytaj też o szczegóły w recepcjach Klinik Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *