Doczepy – co różni włosy słowiańskie od europejskich?

Doczepy – co różni włosy słowiańskie od europejskich?

Wiele kobiet, które ma krótkie włosy pragnie mieć długie, jednak zapuszczanie trwa bardzo długo i szybko można się zniechęcić. Czasem ponadto włoski są cienkie, a do tego przylegają do głowy i nawet intensywne zabiegi nie są w stanie nadać im pożądanej objętości. W takich przypadkach warto zdecydować się na doczepy, które mogą być wykonane syntetyczne lub naturalne. Oczywiście z wielu powodów najlepszym wyborem są naturalne włosy doczepiane. Tylko co je różni o na jakie lepiej się zdecydować, słowiańskie czy europejskie?

Włosy słowiańskie i europejskie – podobieństwa i różnice

W sklepie internetowym z włosami z pewnością nie raz natrafiłaś na opisy różnego pochodzenia włosów naturalnych. Często można przeczytać, że do najlepszej jakości naturalnych włosów doczepianych należą włosy słowiańskie i włosy europejskie. Czym się różnią? Przede wszystkim pochodzeniem. Włosy europejskie często pochodzą z krajów Europy Zachodniej, natomiast włosy słowiańskie z krajów słowiańskich, a w szczególności Rosji, czy też Ukrainy. Dodatkowo włosy słowiańskie charakteryzuje to, że nigdy nie zostały poddane farbowaniu ani innym zabiegom kosmetycznym. Są to tak zwane włosy dziewicze, które nie zostały dotknięte przez żadne chemikalia. Z kolei włosy europejskie mogły być poddawane zabiegom farbowania i przed doczepianiem wybiera się kolor spośród palety.

Dlaczego włosy słowiańskie uważane są za lepsze od włosów europejskich?

Przez to, że włosy słowiańskie nie zostały poddane różnym obróbkom chemicznym uważane są za lepsze, silniejsze i bardziej trwałe. Można je również bez problemu farbować na dowolne kolory. Ponadto jeśli wybierze się odpowiednią metodę doczepiania dają również duże możliwości jeśli chodzi o stylizację. Można je kręcić na lokówce, a także prostować. Oczywiście trzeba pamiętać by dobrać temperaturę urządzenia do metody doczepiania włosów. Wszelkie metody w których stosuje się klej nie są tu polecane, ponieważ włosy będzie można utrzymać jedynie przez dwa miesiące, a potem nie będzie ich można już wykorzystać, a zważywszy na cenę i jakość naturalnych włosów doczepianych jest to raczej niezbyt dobre rozwiązanie. Włosy europejskie również można delikatnie koloryzować, jednak w tej kwestii słowiańskie nie mają sobie równych. Włosy słowiańskie są również trwalsze można je nosić nawet 1,5 roku, a przy odpowiedniej pielęgnacji nawet dłużej. Z kolei włosy europejskie będą lśniące i podatne na układanie przez jakieś 9 miesięcy, choć tak jak w przypadku włosów słowiańskich ten czas można wydłużyć.

Włosy słowiańskie i włosy europejskie – metody doczepiania

Obydwa typy naturalnych włosów doczepianych, zarówno słowiańskie, jak i europejskie można doczepiać wszystkimi możliwymi metodami. Jednak z powodu trwałości metody i niszczenia samych włosów, nie warto wybierać metod w których przykleja się pasma specjalnym klejem. Metody na tulejki czy ringi są dobrą opcją, pod warunkiem, że nie jest się uczulonym na metal. W takim przypadku warto zdecydować się na metodę keratynową lub na ultradźwięki. W każdej tej metodzie po około 2–3 miesiącach trzeba robić poprawki. Jeśli nie zależy nam na długotrwałym efekcie, a jedynie doczepianiu włosów na szczególne okazje możemy zdecydować się na doczepianie metodą na wsuwki czy klipsy czyli clip in. Wpinanie naturalnych pasm słowiańskich czy europejskich nie należy do najłatwiejszych i trzeba się tego nauczyć lub za każdym razem korzystać z usług fryzjera.

Zatem na jakie doczepiane włosy się zdecydować – europejskie czy słowiańskie?

Sklep internetowy z włosami rekomenduje zarówno włosy europejskie, jak i słowiańskie, które nie są w żadnym stopniu wymieszane z syntetycznymi. Jeśli zależy nam na wyjątkowo długotrwałym efekcie, a także możliwości częstej stylizacji włosów, to lepszym wyborem będą słowiańskie. Jeśli zależy nam jednak na w miarę szybkiej stylizacji, to bardziej podatne na nią są włosy europejskie.

Różnica pomiędzy włosami słowiańskimi i europejskimi leży w ich strukturze i trwałości. Włosy słowiańskie nie były poddane żadnym agresywnym zabiegom w związku z tym są trwalsze. Dla tych, którzy szukają innych rozwiązań polecane są również trudniejsze w stylizacji, jednak równie dziewicze włosy indyjskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *