W walce o młodość i urodę dziś nie liczy się tylko skuteczność, ale również naturalność. Zabieg z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego z uwagi na swoje aktywne właściwości oraz biorewitalizację, stał się nowym trendem medycyny estetycznej w terapiach regeneracyjnych, anty-aging oraz w leczeniu łysienia.
Spadek zdolności komórek do regeneracji, jaki postępuje wraz z wiekiem jest podstawową przyczyną procesu starzenia organizmu. Jego spowolnienie jest głównym celem współczesnej medycyny estetycznej przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego piękna. Aby osiągnąć ten efekt, lekarze coraz chętniej sięgają po terapie bazujące na zdolnościach regeneracyjnych ludzkiego organizmu, z powodzeniem korzystając z osiągnięć inżynierii tkankowej. Dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza zabieg z wykorzystaniem naszej krwi, a ściślej mówiąc, pozyskiwanego z niej osocza bogatopłytkowego. Zawarte w nim witaminy, elektrolity, substancje odżywcze i hormony decydują o wysokich właściwościach naszej krwi. Płytki krwi są podstawowym elementem mechanizmów naprawczych tkanek twardych i miękkich, a ich spektakularne właściwości regeneracyjne są od ponad 20 lat wykorzystywane w ortopedii, chirurgii, okulistyce czy medycynie estetycznej – wyjaśniają lekarze medycyny estetycznej z Kliniki Ziemlewski.
Regeneris PRP – odżywczy koktajl
Osocze bogatopłytkowe (Platelet Rich Plasma – PRP) to autologiczny materiał otrzymywany z krwi pacjenta, jaki odpowiada za procesy gojenia się tkanek. Po podaniu osocza w skórę uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulacja komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzenie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. Zawarte w nim trombocyty, czyli płytki krwi są bowiem silnym stymulatorem procesów odnowy, uwalniając podczas iniekcji biologiczne czynniki wzrostu i stymulując mikrokrążenie oraz syntezę DNA. W efekcie skóra odzyskuje witalność i staje się gładsza, bardziej elastyczna oraz wyraźnie młodsza. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz przyspieszenie gojenia ran i blizn. Żaden inny zabieg nie zaoferuje skórze takich efektów wizualnych i jakościowych. 100% biokompatybilność Regeneris zapewnia Autologiczną Odnowę Komórkową (Autologous Cellular Regeneration – ACR), czyli regenerację komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych – tłumaczą eksperci z Kliniki Ziemlewski.
Frakcja młodości i jej zastosowanie
Nieskomplikowana procedura polega na pobraniu materiału od pacjenta (6-18ml), odwirowaniu go w wirówce i separacji bogatej frakcji osocza wolnego od czerwonych krwinek. To w nim mamy wysokie stężenie płytek krwi – bogaty koncentrat, który jest następnie aplikowany w obszar przeznaczony do terapii metodą iniekcji, a zawarte w osoczu bogatopłytkowym płytki krwi są odpowiedzialne za produkcję czynników wzrostu, które nie tylko pobudzają procesy regeneracji tkanek, ale również wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz aktywują komórki macierzyste do działania. Terapia osoczem bogatopłytkowym, o ile nie ma ku temu przeciwwskazań klinicznych, jest zalecana u osób, których skóra wymaga rewitalizacji wskutek spadku napięcia i wilgotności, poprawy kolorytu oraz ukrwienia i poprawy gęstości. To również doskonała terapia blizn po trądziku, a także wsparcie leczenia łysienia typu androgenowego. Jak podkreślają lekarze z Kliniki Ziemlewski, zabieg jest szczególnie popularny wśród pacjentów, dla których ważne są naturalne metody odmładzania skóry bądź z jakichkolwiek przyczyn nie tolerują lub nie mogą korzystać z syntetycznych preparatów. Sukcesem każdej iniekcji jest jednak wykwalifikowany operator i z racji iniekcji, procedurę tę zawsze powinien przeprowadzać lekarz.
Więcej informacji na temat regeneracji skóry osoczem bogato płytkowym pod adresem http://www.klinikiziemlewski.pl/9-medycyna-estetyczna/29-regeneris-osocze-bogatoplytkowe