Półbuty dla kobiet

Półbuty dla kobiet, półbuty damskie

Poszukując butów w sklepach internetowych, możemy natknąć się na ogrom różnych nazw, podziałów i systematyki, mającej ułatwić wybór odpowiedniej pary. Niestety nie każdemu hasło półbuty damskie kojarzy się z konkretnym rodzajem obuwia, ponieważ w jego ramach może znajdować się wiele różnych rodzajów.

Jeśli przyjrzymy się definicji, najczęściej jako półbuty określa się taki rodzaj butów, które sięga do kostek albo jeszcze niżej. Mogą one być i sznurowane, i wkładane. Występują w wersji dla mężczyzn, kobiet, dzieci, w wersji sportowej, a nawet roboczej. Jest to jeden z najstarszych noszonych w Polsce rodzajów obuwia. Obecnie sklepy i producenci aby odróżnić półbuty „codzienne” od tych bardziej eleganckich, stosują nazwę pantofle. Pantofle zwykle wykonane są ze skóry, mają niską cholewkę lub w ogóle jej nie posiadają, mogą też mieć obcas (ale niekoniecznie). W takich butach chodzili szlachetnie urodzeni panowie między innymi w wieku XIX. Ich wygląd i połysk miał za zadanie odwzorowywać klasę i status właściciela, stąd też być może stare powiedzenie, że buty są wizytówką.

Półbuty damskie – rodzaje

Kobiece, eleganckie półbuty nawiązują trochę do męskiego stylu i wymagają takiej też oprawy. Pasują więc do wszystkich rodzajów wąskich spodni, takich jak na przykład cygaretki. Będą równie dobrze wyglądać zestawione z koszulą, a w połączeniu z szelkami dadzą dość odważny wygląd. Wśród kobiecych półbutów można znaleźć wsuwane pantofle w stylu mokasynów, lecz bez charakterystycznych przeszyć, a także jazzówki, które ze względu na większe dopasowanie do stopy i bardziej zaokrąglone linie ładnie wyglądają również ze spódnicą czy sukienką. Oprócz tego w sklepach można znaleźć cały szereg półbutów damskich na obcasie słupku lub kaczuszce, które nadają się na bardziej oficjalne okazje.

Jak wybrać kobiece półbuty?

Półbuty ze względu na swój mniej lub bardziej elegancki charakter wymagają starannego wyboru, nie tylko ze względu na ich zewnętrzną prezencję, ale i z uwagi na zdrowie. Podejmując więc decyzję, należy zastanowić się nad rolą, jaką będą spełniać te buty – czy będą noszone regularnie, na przykład w dni robocze do pracy, czy tylko na szczególne okazje. I przez jaki czas – trzy godziny czy dziesięć? Zanim skierujemy uwagę na konkretny numer buta, warto dokładnie zmierzyć swoje obie stopy po czym zmierzyć oba buty i przejść się w nich kawałek. Dobrze jest również przymierzać je wieczorami, kiedy stopy są bardziej napuchnięte i tak dopasowane obuwie jak półbuty damskie może być wtedy nieco przyciasne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *