Jak schudnąć skutecznie, zdrowo i bez efektu jojo?

rock-1573068_640

Twoje dotychczasowe wysiłki w celu pozbycia się nadwagi nie przyniosły jak dotąd trwałych rezultatów? Masz już dosyć wyczerpującego odchudzania, które pozbawia Cię energii do działania? Zapomnij więc raz na zawsze o amatorskim odchudzaniu, jeżeli nie chcesz nabawić się poważnych komplikacji zdrowotnych. Postaw koniecznie na holistyczną dietetykę. W Olsztynie bez problemu znajdziesz profesjonalnych specjalistów, którzy stosują sprawdzone i całkowicie bezpieczne metody.

Na czym polega holistyczna walka z nadwagą?

Przede wszystkim opiera się na założeniu, że kuracja odchudzająca powinna zostać indywidualnie zaplanowana z uwzględnieniem stanu zdrowia, potrzeb, a także historii przebytych chorób przez osobę zmagającą się z problemem nadwagi. W związku z tym absolutnie nie do przyjęcia jest założenie, że istnieje jedna odpowiednia dla wszystkich dieta odchudzająca. Dietetyk powinien więc przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem w celu zaplanowania kuracji.

Nie można ograniczać się poza tym wyłącznie do samej diety. Istnieją bowiem także inne czynniki sprzyjające nadwadze, jak chociażby chroniczny stres, problemy metaboliczne, stosowane środki farmaceutyczne czy predyspozycje genetyczne. W związku z tym warto przed rozpoczęciem odchudzania udać się do poradni metabolicznej. Olszyn jest jedną z nielicznych miejscowości w naszym kraju, w której działa kilka poradni holistycznej dietetyki. Dlatego też tutejsi mieszkańcy mają szerokie pole do wyboru.

Rozpocznij od oczyszczenia organizmu

Bez względu na to ile kilogramów chciałabyś zrzucić, wstęp do efektywnego odchudzania powinno stanowić gruntowne oczyszczenie organizmu z zalegających w nim zanieczyszczeń: toksyn, polipów etc. Detoks polega na przeprowadzeniu kuracji postnej, która opiera się na spożywaniu jedynie nieprzetworzonych owoców i warzyw. Już po tygodniu stosowania się do tego typu zaleceń dietetycznych zauważysz znaczące efekty odchudzania. Nie przeraź się jednak początkowymi objawami (np. osłabieniem czy bólem głowy), gdyż są to pozytywne oznaki, świadczące o powrocie do pełni zdrowia i witalności.

Odstaw szkodliwe produkty

Jeżeli będziesz regularnie spożywała dania typu fast food, słodycze, czy inne produkty wysoko przetworzone, zapewne nie ma najmniejszego sensu abyś rozpoczynała odchudzanie. W Olsztynie rozmawialiśmy z profesjonalnym dietetykiem, który zaleca wyeliminowanie z diety przede wszystkim:

  1. Mrożonej pizzy,
  2. Ciast, cukierków oraz wszelkiego rodzaju słodyczy,
  3. Oczyszczonej soli kuchennej,
  4. Cukru,
  5. Napojów alkoholowych,
  6. Białego pieczywa i makaronu,
  7. Czerwonego mięsa,
  8. Tłustego nabiału.

Zanim więc rozpoczniesz proces odchudzania, bądź sceptyczna wobec porad dietetycznych propagujących diety cud. Aby poczuć się całkowicie bezpiecznie, najlepiej uczynisz jeśli udasz się do poradni metabolicznej. W Olsztynie Centrum Polkard zajmuje się holistyczną dietetyką, dostosowując kurację odchudzającą do specyficznych dla każdego pacjenta potrzeb.

Skorzystaj więc z poradnictwa specjalistów i raz na zawsze pozbądź się dotychczasowej nadwagi. Zyskaj wreszcie pewność siebie oraz poczuj się tak atrakcyjna, jak nigdy dotąd!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *