Farbowanie włosów na blond. Jakich zasad się trzymać?

Farbowanie włosów na blond. Jakich zasad się trzymać?

Każda koloryzacja włosów niesie ze sobą pewne ryzyko. Można się przed nim ustrzec, dzięki spokojnemu i rozważnemu podejściu do całokształtu zmiany dotychczasowego koloru fryzury. W artykule skupiamy się na farbowaniu włosów na blond. Dowiedz się, co warto uwzględnić zanim na dobre zdecydujesz się na taką zmianę, by nie obawiać się, że koloryzacja przebiegnie niepomyślnie!

Nieodwracalna zmiana

Decydując się na prawdziwą koloryzację, musisz liczyć się z tym, że będzie to zabieg nieodwracalny. Wiele kobiet z tego właśnie względu odwleka chęć pierwszego farbowania, co tak naprawdę nie powinno mieć miejsca. Boimy się zmian, to fakt, ale zmiany są dobre, a jeśli udasz się do profesjonalnego fryzjera, nie musisz się obawiać nieudanej koloryzacji. Co ciekawe, wiele kobiet, które stale na później odkładają farbowanie, gdy już ono nastąpi, zastanawiają się i żałują dlaczego wcześniej tego nie uczyniły.

Szamponetka zamiast trwałej farby

Fakt, nie każda kobieta od razu chce farbować włosy przy pomocy farby na bazie amoniaku, czyli takiej, która trwale koloryzuje włosy. Wówczas warto przekonać się do szamponetek lub innych, tymczasowo koloryzujących produktów, np. szamponów, pianek czy spray’ów. Ich zastosowanie pozwala namacalnie ocenić czy w danym blondzie będzie ci do twarzy, czy będziesz dobrze czuła się w takim, a nie innym odcieniu, a co najważniejsze – będzie pomocnym bodźcem, aby wybrać lub zrezygnować z danej marki farb do włosów.

Farbowanie na blond w domu – tak czy nie?

Koloryzacja, przebiegająca w domu, wcale nie musi być mało profesjonalna. Fakt, że malujesz włosy w zaciszu domowym nie jest jednoznaczny z tym, że farbowanie jest tylko namiastką tego profesjonalnego. Koloryzacja domowa jest pomocna zwłaszcza dla tych kobiet, które od dłuższego czasu farbują swoje włosy, a każde następne farbowanie ma na celu odświeżenie odcienia fryzury, a nie nadanie nowego. Jeśli chodzi o uzyskanie całkowicie nowego koloru na włosach, także można posiłkować się domową koloryzacją, jednak w tym przypadku warto mieć doświadczenie z tej dziedziny. W przypadku korzystania z szamponetek lub innych koloryzujących produktów, również domowa koloryzacja przychodzi z pomocą i ogromnym ułatwieniem, ponieważ taki sposób zmiany koloru włosów, nie wymaga specjalnych umiejętności i nie warto zapisywać się do fryzjera, by subtelnie wydobyć odcień blondu czy go rozjaśnić.

Rodzaj produktu ma największe znaczenie

Bez względu na to, czy decydujesz się na tymczasową, czy trwałą koloryzację, rodzaj zastosowanego produktu ma ogromne znaczenie. Najlepszym sposobem do ocenienia czy dana farba lub szamponetka się sprawdziły jest metoda prób i błędów. Żadna kobieta nie chce jednak w ten sposób ryzykować. Doskonale wiemy, że piękne włosy to symbol kobiecości, a szukanie tego idealnego kosmetyku może całkowicie nas tego pozbawić. Z tego względu warto zainwestować w farby profesjonalne, polecane przez środowisko fryzjerów. Przykładową marką, polecaną przez fryzjerów jest Salon Expert (L’Oreal Professionnel Paris). W jej bogatej ofercie znajduje się Inoa Blond Resist do farbowania włosów na blond. Farba ta zasługuje na zapoznanie się z nią, ponieważ jako jedna z niewielu pomaga uzyskać idealny chłodny odcień blondu. Te kobiety, które dążą do takiego koloru, doskonale wiedzą, że jest to trudne do osiągnięcia. Trudne nie oznacza niemożliwe, a Inoa Resist to udowadnia!  W ofercie L’Oreal Professionnel Paris dostępnych jest wiele innych kosmetyków, produktów i farb do włosów, dzięki którym możesz zadbać o swoją fryzurę pod każdym względem i w dowolny sposób!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *