W jaki sposób aplikować krem, aby cieszyć się w pełni odżywioną i zregenerowaną skórą?

W jaki sposób aplikować krem, aby cieszyć się w pełni odżywioną i zregenerowaną skórą?

Regularne użycie kremu przeznaczonego specjalnie do naszego typu skóry może zdziałać prawdziwe cuda. Niestety często jednak zapominamy o jego prawidłowej i codziennej aplikacji, przez co nie możemy liczyć na zachwycające efekty. Jednak dzięki zachowaniu regularności i wyrobieniu w sobie pozytywnych nawyków wpływających na poprawienie skuteczności aplikowanego kremu, zdecydowanie możemy polepszyć jego działanie, tak aby nasza skóra była piękna, gładka i jędrna na dłużej!

Jak przygotować skórę do aplikacji kremu?

Najważniejsze, aby skóra, na którą zamierzamy nałożyć kosmetyk była wcześniej odpowiednio oczyszczona. Należy na początku pozbyć się resztek makijażu i innych zanieczyszczeń. Nawet, jeśli wykonałaś wieczorny demakijaż to nic nie stoi na przeszkodzie, aby po obudzeniu ponownie użyć mleczka do demakijażu, bądź umyć twarz oczyszczającą pianką.

Krem można nakładać na wilgotną skórę, gdyż nawilżenie również jest jego zadaniem. Nie wymaga to więc całkowitego wysuszenia twarzy. Dlatego po umyciu jej nie należy pocierać skóry ręcznikiem, aż do sucha, ale wystarczy jedynie delikatnie przykładać ręcznik do twarzy.

Kremu wcale nie musi być bardzo dużo, aby skutecznie pokryć nim całą powierzchnię twarzy. Natomiast zbyt duża ilość kosmetyku może w zamian spowodować lepkość skóry i jej błyszczenie, dlatego w tym przypadku należy zastosować zasadę: „mniej znaczy więcej”.

Ważna jest również kolejność nakładania poszczególnych kosmetyków, tak aby zastosowanie jednych nie wykluczało działania innych. Należy rozpocząć od kremów, które zawierają najmniej składników odżywczych i posiadają najlżejszą formułę, dopiero później nałożyć te najbardziej odżywcze i skoncentrowane. W tym celu należy rozpocząć od aplikacji serum do twarzy, a następnie kremu, olejku, kremu z filtrem przeciwsłonecznym, a na koniec kremu na noc zawierającego pobudzający retinol i wspomagający odzyskiwanie młodości kwas hialuronowy.

6 kroków do idealnej aplikacji kremów do oczu

1. Krem należy zawsze aplikować przy pomocy czystych rąk, dlatego jeśli zamierzasz dotykać nimi twarzy to powinnaś najpierw je umyć i użyć mydła dezynfekującego.

2. W pierwszej kolejności krem możesz najpierw nałożyć na dłoń, dzięki czemu nabierze on wyższej temperatury i szybciej wniknie w skórę.

3. Nakładając krem należy poruszać się na przekór zasadom grawitacji, czyli rozpocząć jego aplikację od dołu twarzy kierując się ku górze. W pierwszej kolejności należy nałożyć krem na brodę i następnie dalej w górę. Krem rozprowadzamy od środka twarzy i kierujemy się na boki. Wmasowując krem, nie bój się wykonywać jednocześnie przy tym delikatnego masażu, dzięki któremu nie tylko lepiej rozprowadzisz kosmetyk, ale również pobudzisz skórę do samodzielnej pracy.

4. Najlepsze jest zataczanie kółek podczas nakładania kremu. Później możesz dodatkowo wklepać resztki kosmetyku, które pozostały na niektórych partiach twarzy.

5. Jeśli posiadasz oddzielny krem do pielęgnacji zdecydowanie wrażliwszej części twarzy jak np. serum pod oczy, możesz użyć go oprócz tego przeznaczonego do całej reszty twarzy.

6. Oprócz twarzy warto również zadbać o skórę szyi i dekoltu. Jest jednak ona tak samo wrażliwa i cienka jak ta znajdująca się na twarzy. Co więcej zaniedbany dekolt i szyja od razu zdradzą, że nie jesteśmy już w tak świetnej kondycji, nawet jeśli posiadamy zadbaną i gładką twarz.

Ponadto należy wybrać krem specjalnie dopasowany do rodzaju naszej skóry. Dzięki temu będziemy miały pewność, że zaspokoi on jej podstawowe potrzeby i nie wywoła jakichkolwiek podrażnień.

Warto stosować kremy na dzień i na noc z tej samej serii. Dzięki temu będą się one wzajemnie uzupełniały. Tak jak kremy z serii Loreal Revitalift, przeznaczone do pielęgnacji skóry w ciągu dnia i nocy.

Szeroką gamę kremów o kompleksowym działaniu i przeznaczonych do różnych typów skóry można odnaleźć na stronie lorealparis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *