Tort na zamówienie – co musisz wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się na zamówienie ciast i tortów uświetniających rodzinne uroczystości. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu, ale przede wszystkim stresu – nie musimy martwić się, że coś nie wyjdzie. Zanim zdecydujesz się na zamówienie tortu w cukierni, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które ułatwią komunikację po obu stronach.

Zdecyduj się na rodzaj tortu

Bądź gotowa na to, że cukiernik w trakcie rozmowy zapyta Cię o Twoje oczekiwania co do charakteru ciasta. Może zaproponować tort klasyczny, który świetnie sprawdzi się jako deser niedzielny lub imieninowy. W przypadku tortów weselnych popularnością cieszy się wariant angielski, czyli ciasto układane w warstwy, otynkowane i udekorowane. Coraz popularniejszą alternatywą są też ciasta typu naked, gdzie można wyróżnić poszczególne warstwy deseru. Często pojawia się też potrzeba wykonania tortu modelowanego, np. wzorowanego na postaciach z bajki. Warto pamiętać, że cukiernik wykona ciasto i poszczególne masy według naszego zamówienia (oczywiście będzie również doradzał).  

Zapytaj o możliwość degustacji

Jeśli pierwszy raz składasz zamówienie w danym lokalu, zapytaj o możliwość degustacji. Zazwyczaj są one bezpłatne. Dzięki osobistej wizycie przekonasz się co do jakości stosowanych składników i sprawdzisz, czy smak poszczególnych wyrobów Ci odpowiada. Warto już wcześniej zastanowić się nad kilkoma propozycjami, by w czasie degustacji dokonać ostatecznego wyboru.

Dopilnuj formalności

W przypadku imprez organizowanych w lokalach (wesela, urodziny, komunie), warto pamiętać, by zamówienie tortu przebiegło w sposób formalny. W przypadku tych weselnych często podpisuje się umowę na realizację. Przy mniejszych imprezach wystarczy paragon lub faktura – może być wymagana przez właściciela lokalu, który uzyskuje w ten sposób potwierdzenie, że tort był realizowany przez firmę zewnętrzną. Należy również ustalić wszystkie kwestie związane z transportem ciasta.

Zanim zdecydujesz się na usługi danej cukierni, zapoznaj się z opiniami jej dotychczasowych klientów. Jeśli szukasz firmy, która realizuje torty na zamówienie w Ząbkach i samej Warszawie, koniecznie sprawdź tu link. Cukiernia oferuje spory wybór pysznych tortów weselnych i okolicznościowych w rozsądnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *