Dywan do pokoju dziecka – jak wybrać najlepszy?

Dywan to ważny element wystroju dziecięcego pokoju. Powinien być estetyczny i dopasowany do aranżacji wnętrza, a przy tym praktyczny, przyjazny dla dziecka i łatwy do utrzymania w czystości. Na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Dywan do pokoju dziecka – z jakiego materiału?

Obecnie w sprzedaży dostępne są dywany wykonane z różnych materiałów – zarówno naturalnych, jak i syntetycznych oraz z włókien mieszanych. Dużą popularnością cieszą się dywany wełniane, które są trwałe i odporne na zabrudzenia. Wełna ma jednak to do siebie, że często uczula, więc nie jest to rozwiązanie dla małych alergików. Wybór często pada również na akrylowe i polipropylenowe dywany do pokoju dziecięcego. Akryl i polipropylen mają właściwości antyalergiczne. Zrobione z nich dywany nietrudno wyczyścić. W przeciwieństwie do modeli z polipropylenu dywany akrylowe są przyjemniejsze w dotyku i bardziej miękkie – pod tym względem przypominają wełnę.

Dywan do pokoju dziecka – jaka długość włosia?

Eksperci ze sklepu Lamps & Company radzą, aby do pokoju najmłodszych domowników kupować dywany z krótkim włosiem. Przemawiają za tym względy czysto praktyczne. O zabrudzenia w pokoju dziecka nietrudno – na dywanie często lądują resztki jedzenia, plastelina etc. W przypadku dywanów z krótkim włosiem sprzątanie przebiega sprawniej, a poza tym jest to wygodniejsze pole do zabawy. Na dywanie, który ma długi włos, nie da się np. budować różnych rzeczy z klocków.

Dywan do pokoju dziecka – jaki kształt i rozmiar?

Pod kątem kształtu i rozmiaru dywan należy dostosować do wielkości dziecięcego pokoju. Najlepiej zdają tu egzamin dywany prostokątne oraz owalne, ponieważ są one w największym stopniu uniwersalne. Zalecana opcją jest taki dywan, którego nie trzeba wsuwać pod meble – to utrudni pielęgnację.

Dywan do pokoju dziecka – jakość

Dywan przeznaczony do dziecięcego pokoju powinien być wysokogatunkowym produktem. Musi być wytrzymały i podatny na intensywną eksploatację. Warto zatem sprawdzić oznaczenia na metce potwierdzające jakość dywanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *