Stymulatory tkankowe stosowane są w kosmetologii estetycznej jako zabiegi mające na celu naturalne odmłodzenie. Ich rolą jest tzw. biostymulacja tkanek. Innymi słowy jest to pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, regeneracja, przebudowa skóry, dzięki którym uzyskujemy młodszy wygląd. Co warto wiedzieć o stymulatorach tkankowych?
Czym są stymulatory tkankowe?
Stymulatory tkankowe to preparaty stosowane w kosmetologii estetycznej. Ich zadaniem jest odbudowa, regeneracja struktur skóry oraz biorestrukturyzacja, która odbywa się poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Są to białka, które odpowiadają za jędrność oraz gęstość skóry. Stosując stymulatory tkankowe, skóra odzyskuje dawną elastyczność, gładkość oraz blask, a zmarszczki i przebarwienia przestają być widoczne. Twarz nabiera promiennego i młodego wyglądu. Stymulatory tkankowe uznawane są jako jedne z najskuteczniejszych substancji stosowanych w kosmetologii odmładzającej.
Czy warto stosować stymulatory tkankowe?
Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych są świetnym sposobem na anti-anging. Skutecznie walczą z widocznymi oznakami starzenia się skóry. Pozwalają na usunięcie zmarszczek mimicznych oraz zapewnią optymalne nawilżenie. W bezpieczny sposób pomogą w odbudowie struktury.
Stymulatory tkankowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które obserwują u siebie drobne zmarszczki, brak jędrności skóry czy utratę nawilżenia. Dzięki substancjom, które posiadają, można zmienić wygląd twarzy i przywrócić jej naturalny blask. To także skuteczne narzędzie w walce z różnego typu problemami skórnymi. Mechanizm ich działania oraz sposób podania zapewnia bezpieczeństwo i widoczne efekty zabiegowe, a efekt kuracji rozwija się w czasie. Pierwsze efekty widać już po ok. 14 dniach, a rezultaty serii 2-4 zabiegów utrzymują się do 1,5 roku.
Stymulatory tkankowe pomagają w odbudowie struktury skóry, dlatego stosuje się je w medycynie przeciwstarzeniowej. Zabieg warto wykonać jeśli widzisz u siebie takie objawy, jak:
- zmarszczki mimiczne,
- utrata jędrności skóry,
- utrata owalu twarzy,
- brak odpowiedniego nawilżenia skóry,
- wiotkość skóry,
- drobne zmarszczki w okolicy oczu i innych obszarów,
- głębokie bruzdy i zmarszczki,
- blizny potrądzikowe.
Przeciwwskazania do zabiegu
Istnieje kilka przeciwwskazań, przez które niemożliwe będzie wykonanie zabiegu przy użyciu stymulatorów tkankowych. Wśród najważniejszych warto wymienić ciążę oraz okres karmienia piersią. Choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, cukrzyca, stany zapalne w miejscu zabiegowym także wykluczą możliwość wykonania zabiegu. Ponadto, jeśli pacjentka przyjmuje leki rozrzedzające krew, ma nadwrażliwość lub alergię na składniki preparatu oraz posiada w danym momencie aktywne choroby wirusowe (jak np. opryszczka) to także nie będzie mogła wykonać zabiegu.
Jakie efekty dają stymulatory tkankowe?
Działanie stymulatorów tkankowych polega na pobudzeniu syntezy włókien kolagenowych, co oznacza, że rezultaty zabiegu nie są widoczne od razu. Efekty można zaobserwować po około miesiącu od zakończenia kuracji. Dla zwiększenia efektów warto wykonać całą serię zabiegów. Stymulatory tkankowe dają długotrwałe efekty i gwarantują naturalny wygląd. Co osiągniemy dzięki stymulatorom tkankowym:
- wygładzenie zmarszczek i linii mimicznych,
- odmłodzenie skóry i poprawa jej kondycji,
- ujędrnienie i poprawa napięcia,
- zwiększenie poziomu nawilżenia,
- rewitalizację okolic oczu,
- redukcję przebarwień i poprawa kolorytu,
- zagęszczenie struktury skóry,
- młodzieńczy wygląd i naturalny blask.
Stymulatory tkankowe pobudzając naturalne mechanizmy odbudowy skóry oraz uzupełniają deficyt kluczowych substancji, których z wiekiem skóra wytwarza coraz mniej. Największą zaletą tego zabiegu jest fakt, iż jest ona całkowicie bezpieczny i ma na celu stymulację fibroblastów do wytworzenia nowego, własnego kolagenu. Twarz nie straci swojej naturalnej mimiki, a jedynie zostanie ujędrniona, nawilżona i wygładzona.
Przeczytaj także: Jak skutecznie chronić skórę przed zanieczyszczeniami?