Jak skutecznie chronić skórę przed zanieczyszczeniami?

Nieustanny pośpiech, stres i zanieczyszczenia środowiska są częstymi towarzyszami życia we współczesnym świcie, szczególnie w wielkim mieście. Skóra w miejskim środowisku codziennie zmaga się z niekorzystnymi dla niej czynnikami – spaliny, kurz, smog to tylko kilka z zagrożeń zaburzających funkcjonowanie organizmu i wywołujących stres oksydacyjny. Pierwszymi alarmującymi sygnałami są drobne zmarszczki, nadmierna suchość, utrata energii czy przebarwienia. Jak temu przeciwdziałać, aby jednocześnie cieszyć się zdrową cerą i wielkomiejskim stylem życia? W mesoestetic® mamy kilka sprawdzonych sposobów!

Czym jest stres oksydacyjny?

Stres oksydacyjny to stan zaburzenia równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami (oksydantami) a przeciwutleniaczami (antyoksydantami). Winnymi tego stanu są wolne rodniki, które powstają w procesie oddychania. Są one niesparowane i za wszelką cenę szukają pary dla siebie, odbierając wolny elektron zdrowym komórkom, niszcząc tym samym ich materiał genetyczny. Proces ten hamują nieustannie antyoksydanty, które oddają oksydantom własny wolny elektron, doprowadzając do ich usunięcia z organizmu. Kiedy jednak zabraknie przeciwutleniaczy w organizmie, ciało traci skuteczną obronę przed wolnymi rodnikami i wchodzi w stan stresu oksydacyjnego.

Jakie są przyczyny stresu oksydacyjnego?

Stres oksydacyjny nie bez powodu nazywany jest miejskim. Wiele z jego przyczyn ma podłoże związane z rozwojem cywilizacji: szybkie tempo życia, zanieczyszczenia powietrza, częsty brak snu. To wszystko odbija się na zdrowiu naszego ciała i kondycji naszej skóry. Duże stężenie spalin i pyłów przemysłowych generuje wolne rodniki, których nadmiar w naszym organizmie przyspiesza procesy starzenia skóry, powoduje niedobory witamin czy wzrost pigmentacji i powstawania przebarwień. Wolne rodniki uszkadzają barierę ochronną skóry, niszczą kolagen i elastynę, co w finale doprowadza do pojawianie się nowych zmarszczek. Cera staje się poszarzała, ziemista i nadmiernie sucha.

Jak ochronić się przed miejskim stresem?

Receptą na stres oksydacyjny są przeciwutleniacze, takie jak polifenole, karotenoidy, witaminy A, C, E. Wymiatają z organizmu reaktywne formy tlenu i przywracają równowagę oksydacyjną w komórkach organizmu. Regularne stosowanie kosmetyków zawierających aktywne składniki antyoksydacyjne jest jednym z kluczowych działań w walce z wolnymi rodnikami.

Ratunkiem dla skóry narażonej codziennie na miejskie zanieczyszczenia, które prowadzą
do przedwczesnego starzenia się skóry, będzie kuracja antyoksydacyjna pollution defense ampoules mesoestetic® (ok. 205 zł/10x2ml). Zawarte w ampułce silne przeciwutleniacze szczególnie wzmocnią ochronę skóry przed skutkami zanieczyszczenia środowiska, a kwas hialuronowy zapewni długotrwałe nawilżenie.

W walce ze stresem oksydacyjnym doskonale spełnia swoją rolę witamina C – najsilniejszy przeciwutleniacz. Znajdziesz ją w linii age element® ANTIAGING BRIGHTENING SOLUTIONS opartej na stabilizowanej witaminie C, kwasie hialuronowym i opatentowanym kompleksie [meso]epigen system™. Linia age element® od mesoestetic® togama 4 preparatów do twarzy o działaniu antyoksydacyjnym, odmładzającym skórę i poprawiającym jej witalność. Bogaty w przeciwutleniacze krem do pielęgnacji skóry wokół oczu age element® brightening eye contour (260 zł/15 ml), intensywna kuracja antyoksydacyjna z zawartością 15 % czystej, wyizolowanej witaminy C age element® brightening complex plus (270 zł/4×5,5 ml), skoncentrowane serum o działaniu rozświetlającym, wyrównujące koloryt skóry age element® brightening concentrate (350 zł/30 ml) oraz age element® brightening cream (280 zł/50 ml)  przy regularnym stosowaniu spowolnią przedwczesne starzenie się skóry, doskonale ją nawilżą  i dodadzą blasku. 

Kiedy Twoja wrażliwa i zaczerwieniona skóra potrzebuje intensywnej kuracji przeciwzapalnej, sięgnij po anti-stress mask mesoestetic® (270 zł/100 ml) o potrójnym działaniu: kojącym, biobilansującym i   antyoksydacyjnym.  Zawarty w niej ekstrakt z Rhodosorus i kwiat szafranu intensywnie działają na zaczerwienienia i objawy procesu zapalnego skóry. Aloes, rumianek i nagietek tworzą kojący kompleks regenerujący i łagodzący.  Aktywny postbiotyczny Ferment Lactobacillus, pozyskiwany z fermentacji bakterii, sprzyja równowadze mikroflory w celu wzmocnienia i zachowania funkcji bariery skórnej w optymalnych warunkach. Zawarty w masce Urban D-tox usuwa zanieczyszczenia osadzające się na skórze i zmniejsza stres oksydacyjny, który przyspiesza starzenie się skóry.

W okresie podwyższonego stresu oksydacyjnego wspomagająco działają suplementy diety, które potęgują zwalczanie szkodliwych wolnych rodników i uzupełniają niedobory składników odżywczych. age element® firming elixir (300 zł/6×30 ml) to wzmacniający organizm suplement diety zawierający 10 g hydrolizowanego kolagenu, kwas hialuronowy i aktywne składniki antyoksydacyjne. Kompleks od mesoestetic® spowalnia uszkodzenia oksydacyjne, stymuluje produkcję kolagenu i chroni go przed degradacją.

Po preparaty z antyoksydantami warto sięgać codziennie rano, by w ciągu aktywnego dnia w mieście, chroniły skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiska i na bieżąco neutralizowały negatywny wpływ wolnych rodników. Wieczorem, po dokładnym oczyszczeniu skóry,  podarujmy jej ukojenie i solidną porcję składników regenerujących. Nasza skóra podziękuje nam o poranku świeżym wyglądem i blaskiem.

Więcej informacji na stronie: https://www.mesoestetic.pl/

Przeczytaj także: Piękna i zdrowa skóra w wielkim mieście z Teoxane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *