O czym myśleć przy kupowaniu bielizny?

O czym należy pamiętać przy kupowaniu bielizny?

Dobrze dobrana bielizna jest w stanie zatuszować wszystkie niedoskonałości, co niesłychanie skutecznie wpływa na samoocenę noszących ją kobiet. Jednak czym się kierować, wybierając się do sklepu z bielizną?

Nie da się ukryć, że dobrze dobrana bielizna bardzo korzystnie wpływa na samoocenę oraz poczucie atrakcyjności odzianej w nią kobiety. Jednak w obliczu zasypywania promocjami, olbrzymim wyborem produktów oraz mnogością fasonów, warto wiedzieć, jakich zasad należy się trzymać, szturmując sklep z bielizną.

Idealna bielizna zazwyczaj jest w stanie zdziałać cuda, mimo iż nie jest widoczna. Ważna jest zarówno wygoda oraz swoboda noszenia, jak i dodający powabu, atrakcyjny wygląd. W pierwszej kolejności powinno się zwracać uwagę na rozmiar oraz fason. Już przy tym pierwszym robi się podchwytliwie, ponieważ ze względu na różnorodność rozmiarówki firm bieliźniarskich, ciężko znaleźć ten uniwersalny, który będzie pasował najbardziej. Dlatego nie będzie przesadą, jeśli po znalezieniu odpowiedniego modelu biustonosza kupisz dwie albo trzy sztuki.

Najlepszym sposobem na dopasowanie bielizny jest przyjrzenie się sylwetce i przyporządkowanie jej do określonego typu. Znając rodzaj figury, bez większych problemów skompletujesz idealną bieliznę. Mówiąc ogólnie, można wyróżnić 4 podstawowe rodzaje sylwetek: proporcjonalną, rozbudowaną od pasa w dół, rozbudowaną od pasa w górę oraz prostą. Pierwszy tym charakteryzuje swoista symetria – górna część figury jest proporcjonalna w stosunku do dolnej, z wyraźnie zarysowaną talią. Sylwetkę rozbudowaną od pasa w dół charakteryzują masywne biodra i uda oraz drobniejsze ramiona i biust. W sylwetce rozbudowanej od pasa w górę wręcz przeciwnie. Sylwetka prosta zrównoważona różni się od proporcjonalnej tym, że kobieta z tym rodzajem sylwetki nie posiada wyraźnie zarysowanego wcięcia w talii.

Dla kobiet z pierwszym rodzajem sylwetki najlepszym rodzajem bielizny będą miniszorty oraz biustonosz z szerokimi ramiączkami. Dzięki proporcjonalności figury, nie trzeba np. powiększać biustu tak, aby pasował do szerokości bioder. Kobiety z sylwetką rozbudowaną w dół (inaczej zwaną gruszką) powinny w taki sposób dobierać bieliznę, aby optycznie zwiększyć biust i jednocześnie zmniejszyć dolne partie ciała. W takim przypadku, pracownice sklepów z bielizną polecają biustonosze push-up z fiszbiną lub gąbeczką. Kiedy mamy do czynienia z sylwetką rozbudowaną w górę, ważny jest taki wybór bielizny, aby dodać biodrom krągłości. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się figi z wciętymi bokami. Zalecane są także biustonosze z fiszbinami, które będą w stanie podtrzymać obfity biust. W przypadku sylwetki zrównoważonej prostej, przede wszystkim trzeba optycznie zarysować talię. W takim przypadku najlepiej poszerzyć nieco biodra i zwiększyć biust. Jeśli jednak jesteś przy kości, lepszym rozwiązaniem będzie gorset modelujący sylwetkę i podkreślający wcięcie w talii.

Warto pamiętać o tych zasadach, kiedy zaszturmujesz sklep z bielizną, aby znaleźć tę idealnie dopasowaną do twojego rodzaju sylwetki. Pamiętaj też o tym, że pracownice takich sklepów są odpowiednio wyszkolone, aby być w stanie doradzić w kwestii doboru odpowiedniej bielizny. Dlatego też nie bój się pytać ich o poradę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *