Escape room – prezent na urodziny dla każdego!

Escape room - prezent na urodziny dla każdego!

Chyba każdy z nas chociaż raz w wyszukiwarkę internetową wpisywał frazę „co kupić na urodziny”. Okazuje się bowiem, że mamy problem z kupieniem upominku nawet najbliższym osobom. A rozwiązania jest proste – nie dawajmy rzeczy, podarujmy komuś wspomnienia. Jak? Sprawdźmy.

Wśród prezentów urodzinowych największą popularnością cieszą się książki, ubrania, kosmetyki czy sprzęty elektroniczne. W dobie, gdy wszyscy mają naprawdę wszystko, tego typu pomysły mogą okazać się przeżytkiem. Dlatego też coraz częściej szukamy czegoś nietuzinkowego, co byłoby prawdziwie niezapomnianym prezentem.

Gdy nie stać nas na wyspę…

Mówi się, że najmniejszy problem z kupowaniem prezentów mają celebryci. Dlaczego? Ponieważ mają nieograniczone wprost możliwości finansowe. Dlatego też co jakiś czas media plotkarskie podają informacje o tym, kto komu kupił najbardziej oryginalny prezent. Na topie są zatem wyspy (wyspa w kształcie serca jest pomysłem na prezent Angeliny Jolie), fragmenty księżyca (taki prezent za 190 tysięcy funtów kupił właściciel Chelsea Roman Abramovich) czy rejs w kosmos (to z kolei pomysł Katy Perry).

My – zwykli śmiertelnicy, na ogół dysponujemy znacznie skromniejszymi budżetami. Nie zmienia to jednak faktu, że chcielibyśmy zaskoczyć jubilata i dać mu coś równie wyszukanego. Jest kilka rozwiązań, które są osiągalne w naszym przedziale cenowym.

Wydostań się z pokoju!

Jednym z nich jest coraz bardziej popularna gra escape room. Na czym polega? Zasady wydają się być banalnie proste – grupa znajomych zostaje zamknięta w pełnym zagadek i łamigłówek pokoju, z którego w określonym czasie (zwykle godzina) musi się wydostać. I tutaj pojawiają się przysłowiowe schody. Znalezienia klucza wcale nie jest takie łatwe, trzeba najpierw rozwiązać szereg zadań, złamać kilka szyfrów i pochwalić się umiejętnością logicznego myślenia. – Zabawa jest tak skonstruowana, że jej uczestnicy powinni ze sobą współpracować, wykazać się refleksem, umiejętnością wnioskowania i spostrzegawczością. Praktycznie w każdym przypadku szukaniu wyjścia z pokoju towarzyszą emocje, które potęguje narzucony przez nas limit czasowy – mówi Fryderyk Gajewski z Captivity.pl – firmy organizującej tego typu zabawę.

Niezapomniane wrażenia za rozsądne pieniądze

Escape room jest propozycją nie tylko dla fanów zagadek, kryminałów i powieści szpiegowskich. Tutaj każdy może się sprawdzić i spróbować czegoś zupełnie nowego. Nawet osoby, które już brały udział w tej zabawie będą zaskoczone – Wiele firm organizujących tego typu rozrywkę przygotowuje więcej niż jeden pokój. Pokoje zwykle różnią się między sobą stylem, wiążą się z inną historią i tym samym do rozwiązania są tutaj zupełnie inne zagadki – dodaje Fryderyk Gajewski. Udział w tej grze jest doskonałym prezentem urodzinowym dla każdego – bez względu na wiek, ponieważ wbrew obiegowej opinii w zabawie udział biorą nie tylko osoby młode, ale również starsi fani Sherlocka Holmesa.

Escape room to moda, która przywędrowała do nas jakiś czas temu i na szczęście się przyjęła. To przecież nie tylko doskonała zabawa i szansa na przeżycie czegoś nowego, ale również niezwykle oryginalny pomysł na prezent (nie tylko urodzinowy), który na długo pozostanie w pamięci obdarowanego.

Jedna odpowiedź do “Escape room – prezent na urodziny dla każdego!”

  1. Hej, dzięki za podpowiedzi. Muszę przyznać, że ostatnio na święta miałam problem z tym, co kupić najbliższym znajomym… Zdecydowałam się na voucher do escape roomu – do pokoju U-boot wybieramy się po nowym roku! Już nie mogę się doczekać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *