Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn

Blizny w dermatologii określane są jako skórna zmiana, będąca wynikiem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpienie tego defektu tkanką łączną włóknistą. Mogą być zanikowe, ale mieć także charakter trwały tzw. przerostowe. Rodzaj ich nie wyklucza przestrzeni, jaką zajmują. Eksperci wyjaśniają, iż to, że blizna ma tendencję zanikową, nie oznacza, że będzie mała, tak samo jak jej trwałość nie oznacza wielkości. Bez względu jednak na rodzaj blizny i wielkość Akademia Dermatologii Estetycznej zaleca laserowe ich usuwanie, co jest gwarantem uzyskania gładkiej skóry, pozbawionej wizualnych ubytków.

O laserze frakcyjnym

Specjaliści dermatologii estetycznej redukują blizny w oparciu o użycie lasera frakcyjnego. To wszechstronne urządzenie ma także zastosowanie w chirurgii ogólnej, onkologicznej, plastycznej, estetycznej a nawet w neurochirurgii. Jego innowacyjność pozwala na precyzyjne podejście do problemu i  niwelację bądź całkowitą redukcję, co jest zależne od nasilenia defektu.

Zalety terapii laserowej:

  • wygładzanie blizn zarówno potrądzikowych, jak i pooparzeniowych
  • niwelacja zmarszczek
  • redukcja przebarwień, zmian pigmentacji skóry
  • zastosowanie lecznicze (leczenie bliznowca, dyschromii)
  • wygładzanie rozstępów
  • eliminowanie wiotkości skóry
  • stymulacja i regeneracja kolagenu
  • ogólna poprawa jakości struktury i estetyki skóry

Mechanizm zabiegu redukcji blizn przy użyciu lasera

Eksperci Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie zapewniają profesjonalne podejście do Klienta i jego defektu, którego chce się pozbyć. W znacznej mierze umożliwia to profesjonalna specyfika wykorzystywanego podczas terapii urządzenia, jakim jest laser frakcyjny. Dzięki swojej innowacyjności, wzbogacony jest o specjalne skanery frakcyjne, wpływające na precyzję laseroterapii. Tym samym na efektywność pozabiegową.

Terapia polega na wykierowaniu w miejsce docelowe, czyli tam gdzie znajduje się ubytek – blizna, laserowych impulsów. Ich częstotliwość oraz natężenie ustalone zostaje wcześniej przez lekarza, co odbywa się po konsultacji z Pacjentem i ocenie stanu jego skóry. Impulsy o krótkim – subnanosekundowym – czasie narastania, osiągają maksymalne natężenie i w ten sposób oddziałują na tkankę. Stopniowość wzrostu impulsu gwarantuje nieinwazyjność i bezpieczeństwo, przez co organizm nie jest narażony na tzw. szok impulsu, ale ma czas się do niego przyzwyczaić. Pod wpływem takiego oddziaływania, blizna naturalnie się wygładza, stopniowo stając się niewidoczną.

Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia, obrzęki lub niewielka bolesność miejsca narażonego na działanie lasera. Eksperci Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie zapewniają jednak, iż jest to naturalna reakcja organizmu na zabieg. Skutki te znikają krótko po zakończeniu terapii, a Pacjent bez potrzeby rekonwalescencji, może powrócić do aktywności fizycznej.

Akademia Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie zapewnia indywidualne podejście do Klienta i jego konkretnego przypadku. Eksperci przeprowadzają rozmowę wstępną i na jej podstawie ustalają przebieg terapii, najwłaściwszy dla wymagań i potrzeb Pacjenta. Do laseroterapii wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt – laser frakcyjny – cechujący się wszechstronną innowacyjnością i gwarantuje precyzję oraz bezpieczeństwo  zabiegu. Specjaliści rekomendują laseroterapię, która na redukcję blizn jest najskuteczniejszą metodą, a przy tym nie ma negatywnego wpływu na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *