Dlaczego nauka języków obcych się opłaca?

Nie od dzisiaj wiadomo, że znajomość języków obcych jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. To ona otwiera drzwi do lepszej kariery zawodowej, daje możliwość nawiązania kontaktów z obcokrajowcami oraz pozwala bez barier podróżować po świecie. Mimo, że początki nauki zawsze są trudne to warto myśleć o przyszłości i zastanowić się dlaczego nauka języków obcych się opłaca?

Języki obce pojawiają się w naszym życiu od najmłodszych lat. Kilkumiesięczne niemowlaki mogą oswajać się z nimi w formie pierwszych piosenek czy zabaw. Dzieci, które zaczynają swoją przygodę z nauką w szkole, odkrywają język angielski już od pierwszej klasy. To najbardziej uniwersalny ze wszystkich języków, którym możemy posługiwać się praktycznie w każdym kraju na świecie. W pierwszych krokach i początkach nauki bardzo ważne jest podejście nauczyciela. To on powinien wszczepić w dziecku chęć do odkrywania języka, zgłębiania jego tajniku i sprawić, że będzie to dla niego czysta przyjemność, a nie przykry obowiązek.

Satysfakcjonująca praca

Nauka języków obcych, a przede wszystkim znajomość języka angielskiego, otwiera wiele drzwi w karierze zawodowej. Jeśli podejmiemy się nauki od najmłodszych lat, to znalezienie satysfakcjonującej pracy nie będzie problemem. Rozwój rynku pracy sprawił, że najbardziej pożądani pracodawcy, którzy oferują atrakcyjne wynagrodzenie i benefity pozapłacowe, to międzynarodowe korporacje, w których znajomość języka angielskiego jest niezbędna. Często wykorzystujemy go w kontaktach z przełożonymi lub innymi pracownikami, wyjeżdżamy w zagraniczne delegacje lub otrzymujemy służbowe komunikaty i korespondencje w obcym języku.

Zagraniczne wyjazdy

Okres nauki w liceum czy na studiach to czas kiedy młodzież częściej i chętniej chce wyjeżdżać za granicę. Ciekawość świata, chęć poznania nowych znajomości, odkrycia fascynujących miejsc sprawia, że bariera językowe schodzi na drugi plan. To także dobry moment, aby ją przełamać i sprawdzić się w nowych, nieznanych dotąd sytuacjach. Taką możliwość daje nauka na kursie językowym za granicą. Wyjazd ma na celu nie tylko poprawę umiejętności językowych, ale także nawiązania nowych znajomości z osobami z innych krajów czy odkrycie kultury i zwyczajów w miejscu, do którego przyjechaliśmy. Organizację wyjazdu językowego warto zostawić sprawdzonej i zaufanej firmie, np. Agencji Turystycznej ATAS, które od lat pomaga kursantom wyjechać do międzynarodowej szkoły. Taka nauka z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Być na bieżąco

Znajomość języków obcych jest nam także potrzebna w codziennym wyszukiwaniu informacji. Nowości filmowe czy książkowe, media społecznościowe znanych aktorów czy osób ze świata show biznesu, newsy ze świata, przeglądanie blogów w sieci, dostęp do podstawowych wiadomości ze świata. Najważniejsze i najciekawsze informacje przychodzą do nas z Zachodu, gdzie język angielski jest na porządku dziennym. Dlatego jego znajomość sprawi, że będziemy na bieżąco ze wszystkimi nowościami.

Wiele możliwości

Znajomość języków obcych sprawia, że w życiu zawodowym mamy wiele możliwości. Z jednej strony praca w międzynarodowej korporacji, która ma swój oddział w Polsce. Z drugiej – możliwość awansu i wyjazdu do innego kraju, gdzie bardzo dobra znajomość języka obcego jest konieczna. Wielu z nas nie decyduje się na ten krok ze względu na rozłąkę z najbliższymi, ale pojawiające się szanse i możliwości sprawiają, że warto je rozważyć. I nie chodzi tylko o kwestie zawodowe! Jeśli dostajemy możliwość nauki i studiów w innym kraju to perspektywa lepszego startu w dorosłe życie jest bardzo obiecująca. Warto podjąć ryzyko, aby w przyszłości nie żałować zmarnowanej szansy.

Nauka i znajomość języków obcych jest przydatna w życiu każdego człowieka. Nawet jeśli nie skorzystamy z niej w życiu zawodowym, to przyda się w prywatnych, wakacyjnych wyjazdach, ułatwi kontakt z obcokrajowcami oraz sprawi, że będziemy w stanie pomóc dzieciom w odrabianiu językowych prac domowych. Poprawi też własne samopoczucie, a to bardzo ważne, aby czuć się dobrze z samym sobą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *