Dywan do pokoju dziecka – jak wybrać najlepszy?

Dywan to ważny element wystroju dziecięcego pokoju. Powinien być estetyczny i dopasowany do aranżacji wnętrza, a przy tym praktyczny, przyjazny dla dziecka i łatwy do utrzymania w czystości. Na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Dywan do pokoju dziecka – z jakiego materiału?

Obecnie w sprzedaży dostępne są dywany wykonane z różnych materiałów – zarówno naturalnych, jak i syntetycznych oraz z włókien mieszanych. Dużą popularnością cieszą się dywany wełniane, które są trwałe i odporne na zabrudzenia. Wełna ma jednak to do siebie, że często uczula, więc nie jest to rozwiązanie dla małych alergików. Wybór często pada również na akrylowe i polipropylenowe dywany do pokoju dziecięcego. Akryl i polipropylen mają właściwości antyalergiczne. Zrobione z nich dywany nietrudno wyczyścić. W przeciwieństwie do modeli z polipropylenu dywany akrylowe są przyjemniejsze w dotyku i bardziej miękkie – pod tym względem przypominają wełnę.

Dywan do pokoju dziecka – jaka długość włosia?

Eksperci ze sklepu Lamps & Company radzą, aby do pokoju najmłodszych domowników kupować dywany z krótkim włosiem. Przemawiają za tym względy czysto praktyczne. O zabrudzenia w pokoju dziecka nietrudno – na dywanie często lądują resztki jedzenia, plastelina etc. W przypadku dywanów z krótkim włosiem sprzątanie przebiega sprawniej, a poza tym jest to wygodniejsze pole do zabawy. Na dywanie, który ma długi włos, nie da się np. budować różnych rzeczy z klocków.

Dywan do pokoju dziecka – jaki kształt i rozmiar?

Pod kątem kształtu i rozmiaru dywan należy dostosować do wielkości dziecięcego pokoju. Najlepiej zdają tu egzamin dywany prostokątne oraz owalne, ponieważ są one w największym stopniu uniwersalne. Zalecana opcją jest taki dywan, którego nie trzeba wsuwać pod meble – to utrudni pielęgnację.

Dywan do pokoju dziecka – jakość

Dywan przeznaczony do dziecięcego pokoju powinien być wysokogatunkowym produktem. Musi być wytrzymały i podatny na intensywną eksploatację. Warto zatem sprawdzić oznaczenia na metce potwierdzające jakość dywanu.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *