Szerokie zastosowanie kubków emaliowanych

Każdy ma czasami taki dzień kiedy stwierdza, że potrzebuje coś zmienić w wystroju swojej kuchni. Kiedy nudzą nas już te same kolory i umeblowanie. Wtedy najchętniej wszystko byśmy wymienili, ale remont kuchni to drogie i pracochłonne przedsięwzięcie. Zamiast tego można spróbować zacząć od małych rzeczy?

Stare, zniszczone ściereczki kuchenne warto wymienić na nowe. Możemy wprowadzić do kuchni więcej kwiatów. Dodatkowo zmiana drobiazgów takich jak łapki kuchenne czy fartuszek, no i kubki emaliowane! Kubki emaliowane to fantastyczny produkt, ponieważ mają szerokie zastosowanie, a dodatkowo naprawdę dobrze wyglądają! Wśród wielu kubeczków emaliowanych dostępnych na rynku na pewno znajdziesz przynajmniej kilka, które wpasują się w Twój gust pod względem koloru, wzoru i rozmiaru.

Do czego używać kubków emaliowanych?

Szybciej by było prawdopodobnie zastanowić się, do czego tych kubków nie używać, ponieważ są one naprawdę wielofunkcyjne! Zdawać by się mogło, że lata świetności kubki emaliowane mają już za sobą, ale nic z tych rzeczy! Wciąż są używane podczas różnych kuchennych czynności. Jak sama nazwa mówi, kubki emaliowane możemy używać do picia, ale to tylko jedna z funkcji, jaką mogą pełnić.

Emaliowane garnuszki są także niezastąpione podczas gotowania. Można przechowywać w nich pół składniki, czy resztki pozostałe po jedzeniu. Emalia nie wchodzi w reakcję z żywnością i można w niej bezpiecznie przechowywać posiłki. Dodatkowo w garnuszku emaliowanym możemy przyrządzić budyń czy wyklarować masło, kuchenka nie jest mu straszna! Biorąc pod uwagę to, jak wiele zastosowań ma ten niewinny kubeczek lepiej zainwestować od razu w kilka kubków, najlepiej różnej wielkości.

Jakie kubki emaliowane wybrać?

Wybór kubków emaliowanych to nie lada sztuka. Dlaczego? Bo jest ich tak wiele! Przeróżne rozmiary od maleńkich garnuszków po kilkulitrowe nawet kubki. Wszystkie kolory zarówno w pojedynkę, jak i w przeróżnych kombinacjach. A do tego zdobienia lub ich brak. A zdobienia to też taka prosta sprawa, obrazki, napisy, czy może jakiś jednolity wzór? Warto jednak poświęcić swój czas na odpowiednie dobranie kubków do swojej kuchni, aby później być zadowolonym z wyboru.

Warto szczególnie zwrócić uwagę na kubki emaliowane Emajlo Olkusz, szczególnie jeśli interesują Was garnuszki w stylu retro. Emajlo oferuje różnorodne, kwiatowe wzornictwo, a szczególnie wyróżniają się ich granatowe oraz czerwone kubki w białe grochy. Garnuszki marki Emajlo przywodzą na myśli wystrój Vintage. Ciekawym, bardziej nowoczesnym wyborem są kubki emaliowane Emalia Forte. Kubeczki nie posiadają żadnych zdobień, są utrzymane w intensywnych, mocnych kolorach i posiadają wewnątrz naczynia śnieżnobiałą emalię. Kubki Emalia Forte to zdecydowanie bardziej futurystyczne naczynia, które sprawdzą się idealnie we współczesnej kuchni.

Przeczytaj także: Pomysł na familijny wieczorek filmowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *