Stopy w centrum uwagi

Stopy w centrum uwagi

Zimą i jesienią nie poświęcamy stopom zbyt dużej uwagi. W końcu przez wiele godzin są schowane w butach, więc wiele osób nie dba o nie tak starannie jak w lecie. To jednak duży błąd?

Dlaczego o stopy należy dbać przez cały rok?

Nasze stopy każdego dnia wykonują ogromną pracę. Przez cały dzień obciążamy je, ukrywamy w często niewygodnych butach, ignorujemy dolegliwości z ich strony. Tymczasem zdrowe stopy to podstawa. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na buty, jakie kupujemy. Powinny one być wykonane z naturalnych materiałów, wygodne i przewiewne. Nie powinny być zbyt sztywne, ani zbyt ciasne. Powinniśmy także unikać zbyt długiego czasu noszenia butów na wysokim obcasie.

Kto pomoże przy problemach ze stopami?

Jeszcze do niedawna pomocy przy problemach ze stopami szukaliśmy w gabinecie kosmetycznym lub u lekarza w przypadku poważniejszych dolegliwości. Od pewnego czasu pomocy możemy szukać jednak u specjalisty, jakim jest podolog wrocław. Podologia to stosunkowo nowa specjalność, która pomaga leczyć problemy stóp. Do podologa każdy powinien wybrać się przynajmniej raz, aby sprawdzić stan stóp. Wizyta u podologa jest wskazana także w sytuacjach, kiedy zauważymy takie dolegliwości jak wrastające paznokcie, modzele, odciski czy grzybicę stóp.

Jak przebiega wizyta u podologa?

Do wizyty u podologa nie musisz się specjalnie przygotowywać. Przed wyjściem na wizytę zadbaj o higienę stóp, lecz jeżeli musisz na przykład iść na wizytę prosto po pracy, to również się nie przejmuj – zarówno przed badaniem, jak i przed jakimikolwiek zabiegami twoje stopy zostaną odświeżone. Jeżeli przyjmujesz na stałe jakieś leki, to spisz ich nazwy lub zabierz opakowania na wizytę – na początku podolog wypyta cię o wszystkie przyjmowane leki i przewlekłe dolegliwości, na które chorujesz.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie pielęgnacji czy leczenia dolegliwości stóp, to nie wahaj się zadać ich podologowi  – odpowie na nie szczegółowo, a także pokaże jak na przykład prawidłowo obcinać paznokcie u stóp, by uniknąć  problemu ich wrastania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *