Masz w domu dywany i wykładziny? Pomyśl o odkurzaczu piorącym

Masz w domu dywany i wykładziny? Pomyśl o odkurzaczu piorącym

Czasami wystarczy tylko jedna chwila nieuwagi, aby piękny dywan lub wykładzina pokryły się plamami, których usunięcie może nastręczać sporo trudności. Chociaż w sklepach można znaleźć obecnie specjalne proszki, spraye i szampony, to jednak nie zawsze spełniają one swoją rolę na medal – rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie odkurzacz piorący.

Wielofunkcyjny pomocnik

Odkurzacze piorące kojarzone są zwykle wyłącznie z funkcją prania dywanów, wykładzin czy tapicerek mebli czy tapicerek samochodowych. W sprzedaży dostępne są jednak nowoczesne modele wielofunkcyjne, dzięki którym można również odkurzać przestrzenie na sucho. To powoduje, że nie trzeba kupować dwóch oddzielnych odkurzaczy – jeden model będzie mógł usunąć codzienne zabrudzenia, zebrać płyny z podłogi, a także odświeżać, prać i usuwać plamy z najróżniejszych tekstyliów.

Odkurzacze tego rodzaju są wyposażone w wysokiej klasy filtry wodne, a także zaawansowane systemy filtracyjne, które są w stanie zatrzymać nawet bardzo małe zamieszczenia, w tym roztocza, bakterie, pleśnie czy niektóre wirusy. Zanieczyszczenia pozostają w wodzie, a czyste i dodatkowo nawilżone powietrze wydmuchiwane jest poza urządzenie. Co warte uwagi, niektóre modele odkurzaczy wodnych pozwalają na montaż tradycyjnego worka.

Do dyspozycji jest także pełna gama końcówek, między innymi szczotki do usuwania sierści, turboszczotki, szczotki do mebli, ssawki szczelinowe, ssawki do prania, nakładki do zbierania wody. W ten sposób odkurzacze piorące dbają kompleksowo o czystość w domu – dzięki jednemu sprzętowi zrobić wszystko, co potrzebne, aby pokoje lśniły czystością.

Kiedy warto wybrać odkurzacz piorący?

Zakup odkurzacza piorącego to spory wydatek, dlatego też wiele osób zastanawia się, czy warto decydować się na taką inwestycję. W wielu przypadkach jednak jest ona znacznie lepszym wyborem niż zakup zwykłego odkurzacza workowego, zwłaszcza pod kątem skuteczności i wielofunkcyjnego działania.

Przede wszystkim odkurzacze piorące polecane są osobom, które mają w domu dużo dywanów, wykładzin czy tapicerowanych mebli, które szybko się brudzą – w ten sposób będzie można od razu usunąć plamy, nie musząc korzystać z innych środków chemicznych, które również są dość drogie, a ich stosowanie czasochłonne.

Warto też pomyśleć o takim modelu wtedy, gdy w domu ma się zwierzęta – odkurzacze piorące z filtrem wodnym potrafią bardzo skutecznie filtrować sierść zwierząt, kurze, roztocza i inne drobinki, zapobiegając ponownemu unoszeniu się tych cząsteczek w powietrzu. Chyba każdy właściciel psa czy kota wychodzącego na dwór znajdzie dla takiego odkurzacza wiele zastosowań, szczególnie po deszczowej pogodzie.

Także prezentowany model odkurzacza będzie niezastąpiony dla alergików – zaawansowany system filtracyjny i nawilżanie powietrza, które jest pachnące jak po letnim deszczu, pozwala na zminimalizowanie wystąpienia reakcji alergicznych i ułatwia utrzymanie domu w higienicznej czystości.

Jeżeli zainteresowały cię odkurzacze piorące, więcej informacji na ich temat możesz znaleźć w serwisie internetowym Idealny Odkurzacz, który pomaga w wyborze najlepszych odkurzaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *