Jak zostać EKObohaterem?

Wystarczy każdego dnia zmieniać drobne czynności na bardziej przyjazne dla środowiska, by mieć wpływ na poprawę stanu naszej planety. Jak zostać EKObohaterem? Wystarczy zacząć metodą małych kroków, wcielając w życie proste zasady. Od czego zacząć?

Wybieraj produkty z surowców wtórnych oraz takie, które posłużą Ci dłużej. Zamiast wyrzucać, przetwarzaj i wykorzystuj ponownie. Wymień wkład w długopisie, sięgnij po klej w opakowaniu w 100% z przetworzonego plastiku, a słoik po dżemie kreatywnie zamień w organizer na kredki. Bądź uważny na co dzień – wyłączaj światło, gdy wychodzisz z pomieszczenia, zakręcaj kran myjąc zęby. Naucz się prawidłowo segregować śmieci i trzymaj się zasad. Do sklepu zabieraj własne siatki, by ograniczyć kupowanie jednorazówek, a te, które już masz, wykorzystuj wielokrotnie. Dbaj o zieleń i wspieraj zapylacze, np. wysiewając łąki kwietne na nieużytkach w swoim otoczeniu albo… na własnym balkonie.

Zmieniając sposób myślenia, codzienne wybory i małe czynności na bardziej eko, możesz mieć swój wkład w przeciwdziałanie globalnym problemom, takim jak ocieplanie się klimatu czy powstawanie wyspy śmieci na oceanie. Wprowadzanie zmian zacznij od siebie już dziś.

Okres powrotu do szkoły to świetna okazja, by planując wyprawkę szkolną sięgnąć po ofertę producenta, który realizuje politykę proekologiczną. Linia produktów szkolno-biurowych BIC ECOlutions została zaprojektowana tak, by chronić naturalne zasoby naszej planety. Należące do niej długopisy, ołówki, kredki, markery, kleje czy korektory zostały wykonane w 35% do 100% z surowców wtórnych. Co więcej, do końca roku opakowania wszystkich produktów z tej linii zostaną wymienione na kartonowe, w pełni nadające się do ponownego przetworzenia. I co ważne, ceny produktów z linii eko, wcale nie są wyższe w porównaniu do standardowej oferty marki!

Każdy ma wpływ na zieloną przyszłość naszej planety, a w małych gestach tkwi ogromna siła. Wybierając świadomie, zmieniając codzienne nawyki i własne otoczenie, każdy może zostać EKObohaterem. O tym przekonuje BIC wraz Sarą i Wiktorem z kanału na YouTube „Zaczarowany Świat Sary” – ambasadorami tegorocznej kampanii marki w okresie powrotu do szkoły.

Mnóstwo ekoinspiracji i niespodzianek do odkrycia na stronie kampanii www.zostanEKObohaterem.pl

EKOwyprawka szkolna dla EKObohatera

Długopisy, ołówki, kredki, markery, kleje i korektory z linii BIC ECOlutions zostały wykonane w 35% do 100% z surowców wtórnych. Co więcej, zaprojektowano je tak, by chronić naturalne zasoby naszej planety i opatrzono francuskim ekologicznym znakiem NF Environnement. Kompletując wyprawkę szkolną dla EKObohatera, warto wybierać świadomie. Polecamy:

Ekologiczny klej BIC ECOlutions Glue Stick

Przyjazny dla planety i bezpieczny dla najmłodszych dzieci klej na bazie wody. Nietoksyczny, łatwy do zmycia z małych rączek i sprania z różnych tkanin. Gwarantuje czyste i szybkie klejenie papieru, kartonu oraz fotografii. Jego opakowanie w 100% zostało wykonane z surowców wtórnych. Obowiązkowy w  wyprawce przedszkolaka i ucznia. Dostępny w trzech rozmiarach: 8g, 21g i 36g.

Cena det. opakowania 3 szt. 8g ok. 11,69 zł

Ekologiczne kredki ołówkowe BIC Kids ECOlutions Evolutions Triangle

Bezpieczne i wytrzymałe bezdrzewne kredki ołówkowe dla dzieci od 2. roku życia. Trójkątny kształt korpusu sprzyja kształtowaniu prawidłowego chwytu pisarskiego. Nie pozostawiają drzazg w przypadku złamania, a 35% materiału użytego do ich produkcji pochodzi z recyklingu. Posiadają francuski znak ekologiczny NF Environnement (NF 400). Dwanaście żywych kolorów rozbudzi wyobraźnię każdego malucha!

Cena det. ok. 25,09 zł

Ekologiczny ołówek BIC Evolution Original

Przyjazne dla środowiska, bezdrzewne ołówki grafitowe. Wykonane w 64% z materiałów z recyklingu i opatrzone ekologicznym certyfikatem NF Environnement (NF 400). Doskonale wymazywalne, praktycznie niezniszczalne, z ultraodpornym grafitem HB. Bardzo bezpieczne dla dzieci   ̶  dzięki elastycznym korpusom z żywicy syntetycznej nie pozostawiają drzazg w razie złamania. Idealne do rysowania, szkicowania czy pisania. Obecne na rynku od niemal 30 lat!

Cena det. opakowania 10 szt. ok. 24,79 zł

Ekologiczne kredki ołówkowe BIC Kids ECOlutions Evolution

Bardzo wytrzymałe, bezdrzewne kredki ołówkowe przyjazne dla środowiska. Zostały wykonane w  35% z materiałów z odzysku. Trwałe i bezpieczne, łatwe do zatemperowania. W przypadku złamania nie pozostawiają drzazg, są odporne na żucie. Rekomendowane przez nauczycieli. Świetny wybór dla dzieci od 5. roku życia. Dostępne w szerokim wyborze: 12, 18, 24 i 36 kolorów. 

Cena det. opakowania 12 szt. ok. 21,49 zł

Przeczytaj także: Konkurs „Zostań EKObohaterem”, buduj domki i hotele dla pszczół

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *