Co zabrać ze sobą na siłownię?

Co zabrać ze sobą na siłownię?

Nie wiesz co zabrać ze sobą na siłownię? Pomożemy Ci spakować torbę sportową. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie buty sportowe.

Co spakować do torby sportowej na siłownię?

 • Buty na siłownię – w Twojej torbie na siłownię nie może zabraknąć butów sportowych. Jakie buty wybrać przeczytasz poniżej.
 • Ręcznik – przyda się nie tylko pod prysznicem, lecz także na sali, żeby położyć go na sprzęcie, o który się opieramy. W ten sposób dbamy o swoją higienę i nie zostawiamy mokrego od potu sprzętu. Najlepiej spakować dwa ręczniki – jeden mniejszy, który weźmiemy na salę, a drugi większy pod prysznic.
 • Torba na ramię – duża torba sportowa idealnie nada się, żeby zmieścić wszystkie rzeczy na siłownie. Torba na ramię jest uniwersalna – możesz jej użyć pakując się na wakacje. Idealna torba powinna być przede wszystkim pojemna, zrobiona z mocnego materiału i posiadać wiele kieszeni. Wybierając torbę zwróć uwagę na jej praktyczność, dopiero później na jej wygląd.
 • Ubranie do ćwiczeń – zabierz ze sobą koszulkę termoaktywną i spodnie dresowe. Jeżeli chodzisz na siłownię bardzo sporadycznie nie musisz kupować odzieży termoaktywnej i elastycznych legginsów najmodniejszej marki. Amatorom siłowni polecam zabranie koszulki, która przepuszcza powietrze i zwykłe spodnie dresowe. Osobom, dla których siłownia jest drugim domem zaleca się kupienie specjalistycznej odzieży.
 • Klapki pod prysznic – dbaj o higienę swoich stóp. Najwięcej grzybów znajduję się w prysznicach na basenach i siłowniach, ponieważ w ciągu dnia korzysta z nich bardzo dużo osób.
 • Butelka z wodą – podczas ćwiczeń, pocąc się tracisz bardzo dużo wody. Pamiętaj aby uzupełnić gospodarkę wodną w swoim organizmie. Butelkę z wodą (alternatywnie napój izotoniczny) możesz zabrać ze sobą na salę. Regularnie pij parę łyków wody – wtedy masz pewność, że pozostanie w Twoim organizmie i odpowiednio nawodni ciało.
 • Słuchawki i telefon z ulubioną muzyką – jeżeli masz swoją ulubioną muzykę, która Cię motywuje do ćwiczeń – koniecznie zabierz ją na siłownię.
 • Kosmetyki do mycia – po skończonym treningu koniecznie weź prysznic. Do tego przydadzą Ci się kosmetyki do mycia, dlatego do torby na siłownię wrzuć nie tylko dezodorant, ale również żel do mycia.
 • Baton energetyczny – energetyczny trening powoduje, że czujesz się wykończony. Warto do torby na siłownię wrzucić baton energetyczny, który doda Ci energii na resztę dnia.
 • Stanik sportowy – nie zapomnij zabrać ze sobą stanika sportowego, który pełni funkcję stabilizacyjną. Biust w zwykłym biustonoszu nie jest odpowiednio podtrzymywany.
 • Gumki do włosów – to must have w Twojej torbie na siłownie. Rozpuszczone włosy wpadają w oczy i przeszkadzają podczas ćwiczeń. Zamiast skupić swoją uwagę na ćwiczeniach, co chwilę poprawiasz sobie fryzurę.

Jakie wybrać buty na siłownie?

Buty na siłownie powinny spełniać dwie główne funkcje – stabilizacyjną i amortyzującą. Wybierz raczej uniwersalne buty do ćwiczeń, dzięki temu nie będziesz gromadził miliona par butów na siłownię.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie idealnych butów na siłownię? Buty treningowe powinny być wygodne – nie uwierać, nie uciskać, nie mogą być również za duże. Jeżeli nieodpowiednio wybierzemy buty sportowe możemy przyczynić się do powstawania poważnych konsekwencji zdrowotnych. Wybierz markowe buty sportowe – producent markowych butów przykłada większą uwagę do sposobu, w jaki są wykonane oraz tego, aby były dostosowane do sportowego trybu życia.

Jak wybrać buty na siłownię i na co zwrócić uwagę?

 • Podeszwa – buty na siłownię powinny mieć wbudowaną w podeszwę poduszeczkę powietrzną lub żelową. Poduszeczka zmniejsza ryzyko urazów i amortyzuje wstrząsy.
 • Waga – wybierając buty na siłownie kieruj się ich wagą. Powinny być zrobione z lekkiego materiału, który nie będzie obciążał stopy.
 • Materiał – buty na siłownie muszą być wykonane z materiału, który przepuszcza powietrze, żeby stopa mogła oddychać. Jeżeli Twoje buty sportowe nie przepuszczają powietrza stopa nagrzewa się i robi wilgotna. Prowadzi to do powstania grzybicy stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *