Aspirator ustny dla dziecka – kiedy jest potrzebny?

Przy kompletowaniu produktów higieny dla małego dziecka, niezwykle pomocnym akcesorium jest aspirator do nosa. Rewelacyjnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji i przy katarze. Maluszek bowiem nie wydmucha nosa samodzielnie, dlatego rodzic musi go w tym wyręczyć. Najwygodniej jest użyć do tego specjalnego urządzenia – właśnie w postaci aspiratora. Nie trzeba martwić się zatkanym nosem, który utrudnia oddychanie, zniechęca do jedzenia i sprawia trudności w zasypianiu.

Czy aspirator do nosa (ustny) jest potrzebny małemu dziecku?

Aspirator do nosa nie jest produktem niezbędnym, ale warto się w niego zaopatrzyć. Najlepiej kupić urządzenie już podczas kompletowania wyprawki. Przyda się w codziennej pielęgnacji maluszka. Będzie nieocenioną pomocą przy przeziębieniu, któremu towarzyszy katar. Za pomocą aspiratora można bardzo szybko udrożnić przewody nosowe. Małe dziecko nie jest w stanie zrobić tego samodzielnie – na dmuchanie w chusteczkę przyjdzie jeszcze pora.

Na początku dziecko oddycha wyłącznie nosem, więc jego zatkanie staje się bardzo problematyczne. Do pierwszego roku życia maluszek nie potrafi wziąć wdechu przez usta. Z kolei nadmiar wydzieliny w nosie sprawia, że dziecko staje się płaczliwe i rozdrażnione, ma problemy z jedzeniem i spaniem. Pozostaje wobec tego niezwłocznie udrożnić nos, do czego idealnie nadaje się aspirator. Dawniej używano gruszki, którą nadal można kupić za zaledwie kilkanaście złotych w aptece. Jest to jednak niezbyt higieniczne, a jej obsługa bywa uciążliwa.

Aspirator do nosa przyda się wielokrotnie – przekonaj się sam/a! 

Aspirator ustny do nosa warto mieć zawsze pod ręką. Przyda się w nocy, za dnia, w podróży i na spacerze. Nie zajmuje wiele miejsca, wystarczy wrzucić go do torebki. Aspirator przydaje się nie tylko podczas przeziębienia. Warto stosować go codziennie do czyszczenia nosa. Dla rodziców niemowląt jest to ogromne ułatwienie. Nos małego dziecka nie jest wtedy jeszcze w pełni wykształcony. Łatwo więc o jego przytkanie. Do zatkania może dojść także przez różne zanieczyszczenia, ulaną treść pokarmową. Jeśli rodzic nie będzie regularnie oczyszczać nosa, to łatwo o sapkę u dziecka. Objawia się ona chrapiącym i ciężkim oddechem. Za pomocą aspiratora można bardzo szybko pozbyć się wszystkich nieczystości i zapewnić dziecku komfortowe oddychanie.

U małych dzieci infekcja rozwija się bardzo szybko. Wraz z połykaną wydzieliną do organizmu przedostają się chorobotwórcze drobnoustroje. Regularne udrażnianie nosa jest wobec tego niezwykle istotne. Warto przeciwdziałać zapaleniu oskrzeli, w czym pomoże właśnie aspirator elektryczny. Nie kosztuje wiele, a jego użytkowanie przeciwdziała rozwojowi rozmaitych schorzeń. Każdy rodzic pragnie, aby jego maluszek był zdrowy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że u dziecka układ odpornościowy nie jest jeszcze w pełni wykształcony. Staje się wobec tego podatne na różne infekcje. Profilaktyką będzie oczyszczanie przewodów nosowych z chorobotwórczych bakterii i innych drobnoustrojów oraz przeróżnych zanieczyszczeń.

Udrażnianie nosa przy wykorzystaniu aspiratora zajmuje tylko chwilę. Bardzo często w zestawie znajdują się wymienne końcówki, węższe i szersze. W sprzedaży są aspiratory do nosa zasilane bateryjnie, akumulatorowo i przewodowo. Można wobec tego z łatwością wybrać dla siebie najlepsze urządzenie.

Dlaczego warto wybrać elektryczny aspirator ustny?

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów aspiratorów do nosa. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu elektrycznego. Jest on niezwykle wygodny w użyciu. Prosta obsługa sprawia, że każdy sobie z nim poradzi. Aspirator elektryczny do nosa idealnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji niemowlaka.

Mobilność urządzenia to kolejna zaleta. Można mieć je przy sobie wszędzie, w domu i poza nim. Nie jest głośne, więc nie trzeba martwić się tym, że dziecko się go przestraszy.

Kluczowa jest jednak skuteczność działania. Aspirator ma szybko i bezpiecznie usuwać wydzielinę z przewodów nosowych. Istotne jest to, aby wybrać urządzenie atestowane. Ma mieć odpowiednie certyfikaty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Producenci zadbali o to, aby końcówka aspiratora nie wchodziła zbyt głęboko do nosa. Nie trzeba martwić się o to, że dziecku zostanie wyrządzona krzywda.

Ergonomiczny kształt to kolejna zaleta urządzenia. Warto wybrać kolorowy model, z ciekawym wzorem. Może mieć nawet kształt zwierzątka i wygrywać melodie lub świecić. W ten sposób przykuje wzrok dziecka i odciągnie jego uwagę od udrażniania nosa.

Podsumowując, na korzyść aspiratorów elektrycznych przemawia:

 •   Wygoda użytkowania,
 •   Szybkość działania,
 •   Skuteczność,
 •   Ergonomiczny kształt,
 •   Higieniczność,
 •   Bezpieczeństwo stosowania,
 •   Możliwość rozebrania na części i dokładnego wyczyszczenia,
 •   Mobilność,
 •   Cicha praca,
 •   Przystępna cena,
 •   Kompaktowe wymiary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *