6 nowości Antonio Lupi nie tylko do łazienki

– Antonio Lupi ma ambicje wyznaczać trendy w łazienkowym designie. I włoskiej marce skutecznie się to udaje, poprzez rozwijanie funkcji, wprowadzanie nowych materiałów i współpracę z najlepszymi projektantami! Dlatego rozwiązania marki zawsze są świeże, innowacyjne i zaskakują swoim wyglądem. Co ciekawe niektóre propozycje wykraczają poza łazienkę i zaglądają do innych pomieszczeń – komentują architektki Karina Snuszka i Dora Kuć z pracowni MoodWorks.

ANIMA LIQUIDA LIVING

Nową linię szafek zaprojektował Giorgio Rava łącząc prostą elegancję z wysoką funkcjonalnością. Modele przeznaczone są nie tylko do łazienki. Można je wykorzystać również w innych pomieszczeniach, gdzie będą przylegającym do ściany tłem dla innych elementów wyposażenia. Fronty mebli, które dostępne są w różnych gatunkach drewna lub lakieru nieznacznie wystają ponad górną półkę. Za tym rantem ukryte jest ledowe oświetlenie wprowadzające do wnętrza ambientowy nastrój.

ANIMA LIQUIDA LIVING | PoradyKobiety.pl

ALA

Modułowy system szafek projektu Carlo Colombo zaciera granice między strefą kąpieli a resztą domu. Jego podstawą jest półka o przekroju litery „L”, która w zależności od dodatkowych elementów może posłużyć jako zabudowa łazienkowa, nocny stolik, szafka pod telewizor czy konsola. To od nas zależy czy postawimy na niej umywalkę czy też wykorzystamy ją w innych pomieszczeniach. Ala występuje w wersji wiszącej lub spoczywającej na nóżkach. Wykończona może być w drewnianym fornirze lub lakierze.

ALA - Antonio Lupi | PoradyKobiety.pl

OFURO

Do tradycji japońskich rytuałów kąpieli odwołuje się wolnostojąca wanna Ofuro. Projektant, Carlo Colombo nawiązał w jej kształcie do tradycyjnych drewnianych bali, w których dawniej kąpali się mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni. Jej plastyczna forma przypomina dużą rzeźbę, a wykonana jest z nowoczesnego materiału, jakim jest Flumood, który ma świetne parametry termiczne.

OFURO - Antonio Lupi | PoradyKobiety.pl

LETTERAMUTA

Aluminiowy system podświetlanych półek Letteramuta zaprojektowany przez Gumdesign nie jest przeznaczony wyłącznie do łazienki. Oprócz niej znajdzie swoje miejsce w eleganckim salonie, wyrafinowanej sypialni czy stylowej kuchni. Łączy nienaganną formę z funkcjonalnością w elegancki obiekt. Letteramuta jest dostarczana standardowo w kolorze Matt White, ale może być pomalowana na wszystkie kolory z gamy Antonio Lupi, aby lepiej zintegrować się z paletą kolorów wnętrza.

WAVE

Marmur to jeden z najbardziej klasycznych, ale też najpiękniejszych materiałów. Z niego wykonana jest umywalka wolnostojąca Wave. Jednak w przypadku tego modelu ten szlachetny kamień przybiera bardzo lekką formę. Projektanci z Design Studio Fuksas nadali mu kształt przypominający zwinięty arkusz papieru. Różne, naturalne odcienie marmuru sprawiają, że każda umywalka jest wyjątkowa i niepowtarzalna, co nadaje im ekskluzywnego charakteru.

WAVE - Antonio Lupi | PoradyKobiety.pl

CACTUS

Dzięki wieszakowi Cactus zaprojektowanego przez Briana Sironi do domu symbolicznie wkracza odrobina natury. Zainspirowany pustynną rośliną model ma geometryczny kształt. Urzekający w swej prostocie pomysł. Wieszak jest stalową rurą, do której dołączone są haczyki przypominające w formie gałęzie kaktusa. Cactus może być zamocowany w stabilny i bezpieczny sposób od podłogi do sufitu. I to bez konieczności wykonywania jakichkolwiek wierceń czy interwencji budowlanych.

CACTUS - Antonio Lupi | PoradyKobiety.pl

– Propozycje włoskiej marki to najlepsze odzwierciedlenie tego w jakim kierunku podążać będzie wyposażenie łazienek. Nowoczesne tworzywa i kreatywne podejście do klasycznych materiałów, coraz więcej punktów świetlnych, wielofunkcyjność urządzeń i modularność dająca swobodę projektowania oraz subtelnie wprowadzony kolor. Przynajmniej na tych kilka cech warto zwrócić uwagę myśląc o współczesnej łazience – komentują architektki Karina Snuszka i Dora Kuć z pracowni MoodWorks. Markę Antonio Lupi oferuje showroom MOOD. www.mood-design.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *