3 kroki do urody. Zabiegi pielęgnacyjne, które poprawiają stan naszej skóry

3 kroki do urody. Zabiegi pielęgnacyjne, które poprawiają stan naszej skóry

Zdrowa skóra to gwarancja dobrego samopoczucia i pięknego wyglądu. Jak o nią zadbać? Ogromne znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja skóry, dzięki czemu może się ona skutecznie regenerować. Jakie zabiegi są szczególnie ważne? O czym nie mogą zapominać te osoby, dla których odpowiednia pielęgnacja skóry staje się kwestią wyjątkowo ważną? Oto trzy ważne kroki, o których każda miłośniczka zdrowego i pięknego wyglądu powinna pamiętać.

Krok 1. Staranne oczyszczanie skóry

Najważniejsza czynnością, o której nie można zapominać, jest staranne oczyszczanie skóry. Dokładne mycie twarzy to prosty zabieg, do którego wcale nie trzeba wykorzystywać drogich kosmetyków. Wystarczy specjalny płyn do mycia twarzy lub mleczko, które pozwoli w delikatny sposób pozbyć się ze skóry zanieczyszczeń. Lepiej zrezygnować w czasie mycia twarzy ze stosowania gąbek, które mogą niepotrzebnie podrażniać skórę. Korzystanie z własnych rąk oraz delikatnych wacików kosmetycznych – oto najlepsze rozwiązania, na które warto postawić.

Oczyszczanie skóry często wymaga zastosowania peelingów oraz środków złuszczających. Bywają one cennymi sojusznikami atrakcyjnego wyglądu, jednak ich stosowanie musi się wiązać z umiarem oraz z zachowaniem zdrowego rozsądku. Zbyt częste sięganie po preparaty złuszczające jest przyczyną zniszczenia warstwy ochronnej naszej skóry, a to nie sprzyja poprawie jej wyglądu. Zbyt wielkie zamiłowanie do stosowania preparatów złuszczających może też skutkować zbyt wielką aktywnością gruczołów łojowych, a to staje się kolejnym zagrożeniem dla piękna i zdrowia naszej skóry. Pamiętajmy, by oczyszczać skórę delikatnie, starannie dobierając płyny i mleczka wykorzystywane podczas takiego zabiegu. Wszak oczyszczanie to pierwszy i najważniejszy krok w kierunku zdrowego i atrakcyjnego wyglądu, w czasie którego nie możemy sobie pozwalać na popełnianie błędów.

Krok 2. Umiejętne wykorzystanie toników

Stosowanie toników to kolejny krok, który warto wykonać w celu poprawienia wyglądu oraz stanu swej skóry. I tu ważny jest odpowiedni wybór kosmetyku. By uniknąć błędów w tym zakresie, należy ustalić rodzaj swej cery oraz ustalić, jakie są najważniejsze potrzeby naszej skóry. Obecnie w drogeriach oraz w aptekach toniki są bardzo dobrze reprezentowane, dzięki czemu każda kobieta może znaleźć taki kosmetyk, który będzie najlepiej odpowiadał jej potrzebom.

Warto pamiętać, że toniki korzystnie działające na naszą skórę powinny być produkowane na bazie octu. Unikajmy zatem tych, w których znajduje się alkohol, który może sprzyjać problemom związanym z przesuszaniem się skóry.

Krok 3. Nawilżanie

Skuteczna pielęgnacja skóry to również jej nawilżanie. Każdą, nawet krótką kąpiel warto jest kończyć wcieraniem w skórę preparatów nawilżających. Kremy i balsamy, które stosuje się na wilgotną skórę, pozwalają zachować wilgoć w niej i tym samym chronią ją przed przesuszeniem. Dla tych osób, które mają problemy ze zbyt suchą skórą, idealnym rozwiązaniem mogą się okazać kremy powstające na bazie oleju. To one zapewniają najlepszą ochronę skórze i sprawiają, że może ona zatrzymać więcej wody – wyjątkowo ważnej dla jej dobrego wyglądu oraz zdrowia.

By móc cieszyć się piękną i zdrową skórą, nie trzeba wiele. Wystarczy pamiętać o trzech prostych zasadach, których przestrzeganie może przynieść wiele korzyści każdej kobiecie troszczącej się o stan swej skóry.

Materiał powstał we współpracy z apteką Cefarm24.pl.

Fot: dermatology.com / Foter / CC BY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *