Zabawa modą i trendami

Zabawa modą i trendami

Teoretycy mody coraz częściej są zgodni, że wraz z rozpoczęciem obecnego stulecia moda przestała opierać się na jednolitych, bardzo restrykcyjnych trendach.

Widoczne w niej zmiany nie są już obecnie tak widoczne i regularne jak dawniej. Projektantów nie traktuje się natomiast jak wyrocznie, są raczej przewodnikami po różnych dostępnych rozwiązaniach. Odmienne podejście do mody najlepiej obrazuje zróżnicowana odzież damska, jaką spotyka się chociażby na ulicach polskich miast.

Wolno wszystko

Jeszcze kilkanaście lat temu coś było modne, albo niemodne. Dzisiaj można nosić bardzo różne ubrania bez obaw o posądzenie o brak stylu. Dawniej utożsamiano go z modą, obecnie stanowi raczej przejaw jej indywidualnej, jednostkowej interpretacji. Dlatego zarówno na wybiegach największych projektantów, jak i na ulicach, pojawiają się przeróżne sukienki. Choć są wykonane z odmiennych materiałów, mają różne formy i charakter, to jednak trudno jednoznacznie wskazać, które są modne, a które zupełnie nie na czasie. Taki sam wniosek nasuwa się, gdy pod lupę wzięte zostaną spodnie, buty czy płaszcze damskie. Każda współczesna kobieta może nosić to, co jej się podoba. Z mody jedynie czerpiąc pomysły, a nie niepodważalne zasady. Warunkiem jest tu jednak spójność stylistyczna i to, by w noszonych ubraniach czuć się swobodnie oraz kobieco.

Moda, która wciąż zaskakuje

Po kreacji z mięsa oraz parze szpilek w dwóch różnych kolorach można byłoby zakładać, że współczesna moda już się wyczerpała. I nie ma nic nowego do zaoferowania swoim odbiorcom. A jednak przyglądając się współczesnym trendom, wciąż da się zauważyć wiele ciekawych, nietypowych projektów. To prawda, że projektanci wracają do dawnych pomysłów. Tak było jednak zawsze, poza tym moda ewoluuje i wybiera sobie elementy, które pasują do konkretnych czasów. Nowe propozycje mogą nawiązywać do wcześniejszych rozwiązań, jednak na ogół są w znacznej mierze innowacyjne. Jak już wspomniano, moda przestała być wyrocznią. Współcześnie liczy się przede wszystkim posiadanie własnego, unikatowego stylu. W jego poszukiwaniu i rozwijaniu potrzebne są jednak wskazówki i podpowiedzi. Dostarczają ich właśnie w znacznej mierze topowi projektanci, którzy wytyczają kurs współczesnej mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *