Z rodziną na narty do Czech

 

Jeśli planujesz zimowy wypad z rodziną na narty, to zdecydowanie warto skorzystać z propozycji czeskich ośrodków narciarskich. Po ubiegłorocznych, rekordowych inwestycjach, w tym roku także większość z nich szykuje liczne nowości. Trudno się zatem dziwić rosnącej popularności tego kierunku również wśród Polaków.

Wybierając się na narty, szukamy ośrodka, który będzie spełniał oczekiwania nas samych, jak i naszej rodziny lub przyjaciół, z którymi się tam chcemy udać. Jedną z ciekawszych opcji jest nowoczesny ośrodek Dolní Morava pod szczytem Śnieżnika Kłodzkiego (czes. Králický Sněžník). Oferuje dobre warunki narciarskie, a na narciarzy czeka 5 tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności. Miłośnikom stylu carvingowego spodoba się trasa U Slona, o szerokości aż 80 metrów (najszersza w Jesionikach) i długości 1200 metrów.  Miłośnicy biegówek mają zaś do dyspozycji ponad 50 km tras. Miłośnicy białego szaleństwa nie muszą obawiać się niedostatku śniegu; w przypadku gorszej pogody armatki śniegowe będą pracowały pełną parą i zaśnieżały wszystkie trasy zjazdowe.

Przeczytaj także: Rowerowy savoir-vivre: Jak się poruszać w miejskiej dżungli

W tym sezonie ośrodek zaprasza także na cykl tradycyjnych, sobotnich imprez Adventure nights – niezwykłe nocne show z pokazami ogniowymi, laserowymi, roztańczonymi ratrakami i innymi niesamowitymi atrakcjami.  Narciarze mogą nabyć skipassy on-line w promocyjnych cenach.

Dla miłośników zjazdów w stylu alpejskim w ośrodku Kouty nad Desnou w Jesionikach jest do dyspozycji główna trasa zjazdowa Hřebenovka oraz U Vrtulí i K Snowparku, o całkowitej długości 3,5 km. Trasy są odpowiednio zaśnieżone śniegiem naturalnym i sztucznym, których warstwa wynosi ponad 50 cm. Ośrodek ruszy pełną parą od piątku 16.12.2016

Na narciarzy czeka także wypożyczalnia, serwis sprzętu narciarskiego, restauracja i bowling. Rozszerzona została oferta zakwaterowania, obecnie bezpośrednio w ośrodku znajdziemy ponad 300 łóżek. Całkowita długość tras zjazdowych w ośrodku wynosi 11,5 km. Na narciarzy czeka najdłuższa trasa zjazdowa na Morawach 3050 m i pierwsza w Czechach sześcioosobowa kolejka linowa.

Ośrodek Klinovec w Rudawach (północno zachodnie Czechy) rozpoczął sezon jako jeden z pierwszych, już 17 listopada, dzięki modernizacji systemu zaśnieżania. Ośrodek był do tej pory czynny w weekendy. Od 5 grudnia działa codziennie. Na szczyt narciarze wjadą kolejką  CineStar Express, przygotowane są trasy Dámská i Pařezovka (włącznie z trasą łączącą), a także uruchomiona została już kolejka Suzuki i trasa zjazdowa Přemostěná,  przedłużona w tym sezonie z 1100 na 1700 metrów.

Warto też zwrócić uwagę na ośrodek Černa Hora  w Karkonoszach i Pec pod Śnieżką.

Jak widać wybór jest dość szeroki, a do tego ośrodki te leżą niedaleko polskiej granicy. Nie wiąże się to zatem z potężną wyprawą jak w przypadku dalej położonych lokalizacji, co też nie jest bez znaczenia przy wyjeździe z tymi młodszymi dziećmi.

Przeczytaj także: Narty w Livigno – alpejska wioska zachwyci każdego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *