Wylecz próchnicę bez konieczności borowania! Poznaj zalety profesjonalnej regeneracji szkliwa metodą ICON

Wylecz próchnicę bez konieczności borowania!

Każdy z nas pamięta uczucie przerażającego strachu, jakie towarzyszy nam, gdy zajmujemy miejsce w poczekalni dentystycznej. Zza drzwi gabinetu z dużym fotelem dobiegają nas dźwięki wiertła i nierzadko okrzyki bólu. Na szczęście ta mrożąca krew  żyłach historia już nie musi się powtórzyć. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia próchnicy możemy zapomnieć o bólu i nieprzyjemnych doznaniach podczas wizyty u stomatologa. Dziś możemy wyleczyć próchnicę bez borowania i bólu, potwierdza to nowoczesny zabieg leczenia ubytków ICON.

Czym jest próchnica?

Groźba próchnicy motywuje dzieci i dorosłych do szczotkowania zębów. Przed czym właściwie staramy się ochronić? Próchnica jest chorobą, która niszczy twarde tkanki zębów, a za jej powstanie odpowiedzialne są pojawiające się w osadzie nazębnym bakterie. Wskutek wytwarzanych przez drobnoustroje kwasów, zęby ulegają demineralizacji i rozpadowi. Próchnicę należy leczyć, gdyż zaniedbania tego rodzaju mogą doprowadzić do powstania stanu zapalnego w obrębie miazgi zębowej i przylegających do zęba tkanek. Dotkliwy ból i ryzyko utraty zęba powinny nas skłonić do złożenia wizyty dentyście. Warto pamiętać o tym, że stany zapalne zębów mogą negatywnie oddziaływać na cały organizm, prowadząc do zakażenia lub przyczyniając się do pojawienia się innych schorzeń, takich jak zapalenie mięśnia sercowego, tęczówki oka, żył czy choroby reumatycznej. Jednym z miejsc, do którego warto udać się na wizytę kontrolną jest Smile Design Clinic w Warszawie.

O zabiegu infiltracji próchnicy ICON

Współcześnie regularne wizyty u stomatologa nie muszą pozostawiać nieprzyjemnych wspomnień. Im szybciej zainterweniujemy w sprawie zaatakowanych przez próchnicę zębów, tym większe są szanse na ich wyleczenie bez konieczności borowania, czyli mechanicznego usunięcia chorej tkanki zęba. Jednym ze sposobów wyleczenia zębów z próchnicy jest zabieg Icon polegający na infiltracji próchnicy z wykorzystaniem płynnej żywicy. Taka forma leczenia pozwala szczelnie wypełnić i zamknąć ubytek żywicą Icon. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku niezaawansowanej próchnicy bez utraty szkliwa. Warunkiem zastosowania tej metody jest pojawienie się zmian próchniczych, które nie przekroczyły jednej trzeciej głębokości zębiny na powierzchni zęba i w miejscu stykania się zębów ze sobą.

Czas leczenia pojedynczego zęba trwa zaledwie piętnaście minut. W tym czasie usuwana jest zewnętrzna warstwa szkliwa, a zęby pokrywane są żelem zawierającym kwas solny o bardzo małym stężeniu w celu odsłonięcia porów. Odkryte powierzchnie zębowe są następnie osuszane etanolem i w dalszej kolejności pokrywane żywicą Icon, która jest pochłaniana i wypełnia pory w zmianie wywołanej przez próchnicę. Żywica twardnieje, co zabezpiecza ząb przed dalszym uszkodzeniem. Leczenie metodą Icon jest delikatne i bezbolesne. W przypadku zaawansowanych zmian próchniczych leczenie zębów tą metodą niestety nie jest możliwe.

Jakie są zalety leczenia próchnicy metodą ICON?

Leczenie próchnicy metodą Icon jest komfortowe dla pacjentów, odbywa się bezboleśnie i pozwala zahamować postępujące zmiany próchnicze. Icon chroni zdrowe tkanki zęba, nie wymaga interwencji chirurga, ani konieczności usuwania zębów. Wyleczony ząb wygląda naturalnie i jest ustabilizowany. Zabieg może być wykonany podczas jednej wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *