Wszystko czego Twoja skóra potrzebuje jesienią

W okresie letnim nasza skóra jest narażona na nadmierną ekspozycje słoneczną, zmianę temperatur, a także inne czynniki zewnętrzne, które wpływają na jej poziom nawilżenia czy powstawanie przebarwień. Jesień to idealny czas na silne zabiegi odżywiające, a także złuszczające, których np. musieliśmy unikać w okresie letnim, a które pozwalają zachować skórę w dobrej kondycji. Poznaj zabiegi, które nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji przy zachowaniu bardzo dobrych rezultatów.

Lasery przede wszystkim! Jesień to czas na odpowiednio dobraną laseroterapię, która doskonale radzi sobie z najczęstszymi problemami pacjentów szukających terapii w gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego C02 ma przede wszystkim działanie odmładzające, pobudza komórki skóry – fibroblasty – do produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra po zabiegu staje się bardziej napięta, a drobne zmarszczki są wygładzone. Laser jest również skuteczną metodą wyrównania kolorytu skóry, świetnie radzi sobie z przebarwieniami różnego pochodzenia, także tymi posłonecznymi. Przy nowopowstałych przebarwianiach już jeden zabieg może okazać się wystarczający,

Jesień to również czas peelingów chemicznych. W zależności od siły działania i stężenia zastosowanych substancji, peeling może złuszczyć tylko martwy naskórek, lub dotrzeć także do wierzchniej warstwy skóry lub nawet jej głębszych warstw. Warto zwrócić uwagę na tzw. Peeling amerykański PERFECT PEEL ™, który jest peelingiem medycznym, zawiera w swoim składzie wysokiej jakości antyoksydant glutation. Jest jednym z nowocześniejszych, bezpiecznych oraz skutecznych średnio głębokim peelingiem przeznaczonym dla każdego. Zalecany jest do uzyskania poprawy kolorytu oraz kondycji skóry.  Zmniejszenia przebarwienia ( posłoneczne jak i melasmy). Skutecznie poprawia wygląd skóry trądzikowej, zmniejszając blizny potrądzikowe oraz widoczność porów. Odmładza i poprawia napięcie skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Kolagenowa bioregeneracja skóry z preparatem Linerase. Preparat to innowacyjna terapia, której zadaniem jest regeneracja i odbudowa skóry, a tym samym przywrócenie jędrności, sprężystości i blasku. Intensywnie stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, przyczyniając się do poprawy kondycji skóry.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta. Jedną z podstawowych technik aplikacji osocza bogatopłytkowego jest mezoterapia igłowa polegająca na dostarczeniu osocza bezpośrednio do skóry właściwej. Głębokość iniekcji dobieramy w zależności od wskazania oraz miejsca poddanego zabiegowi. Zabieg prowadzi do głębokiej rewitalizacji skóry i jej odżywienia, a dodatkowo pobudza fibroblasty, aby wytwarzały nowy kolagen.

Jesień to nie tylko czas na wykonanie zabiegów, które latem musiały być odłożone, ale również czas na zabiegi, które przygotują naszą skórę do zimy. Najbliższe miesiące warto potraktować jako czas na pielęgnacje skóry, która odwdzięczy się młodzieńczym i zdrowym wyglądem. Zapraszamy na konsultacje do Centrum Medycznego Dormed.

Przeczytaj także: Miętowe odświeżenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *