Wodoodporne książeczki jako interesujące zabawki do kąpieli

Wodoodporne książeczki jako interesujące zabawki do kąpieli

Kąpanie dziecka to nie tylko codzienna czynność higieniczna zapewniająca czystość, ale przede wszystkim okazja do wspólnie spędzonego czasu w atmosferze radosnej zabawy. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten czas, pomocne okażą się zabawki do kąpieli. Szczególnie polecane w tym zakresie, oprócz oczywiście klasycznych żółtych kaczuszek, są kolorowe książeczki.

Dlaczego warto?

Powodów, dla których warto obdarowywać dziecko książkami jest wiele. Zachęcanie do oglądania, a potem do czytania, rozbudzi w smyku zainteresowanie literaturą, co z pewnością zaprocentuje w późniejszym życiu. Nie tylko bowiem pozwoli szybciej i sprawniej przyswajać szkolną wiedzę, ale również będzie ciekawym pomysłem spędzania wolnego czasu. Kąpielowe książeczki świetnie otworzą tę drogę, dając najmłodszym nieograniczone pokłady radości, nie tylko podczas pluskania się w wannie, ale również na wakacjach (nad morzem czy nad jeziorem) czy podczas zabawy w ogrodowym basenie. Tego typu zabawki do kąpieli są nie tylko znacznie lżejsze od klasycznych odpowiedników, ale również bardziej miękkie i bezpieczne, co w przypadku najmniejszych użytkowników liczy się najbardziej.

W jakim wieku?

Pewnie wielu rodziców nieraz widząc kolorowe książeczki kąpielowe zastanawiało się, od kiedy w zasadzie mogą zacząć ich używać. Jak się okazuje – już kilkumiesięczne maluchy, umiejące stabilnie siedzieć w wanience i wykazujące zainteresowanie kolorowymi obrazkami mogą po nie sięgnąć. Te zabawki do kąpieli najczęściej przedstawiają historyjki obrazkowe, które barwnymi ilustracjami skutecznie przyciągają uwagę szkrabów, pozwalając rodzicom sprawnie wykonać wszelkie czynności higieniczne, w tym też mało lubiane w postaci mycia głowy czy obcinania paznokci.

Dla każdego, coś fajnego

Ogromna różnorodność tego typu zabawek do kąpieli pozwoli wybrać taką, która przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Duży udział w tym zakresie odgrywa nieograniczona rozmaitość kolorów, kształtów czy bohaterów, dzięki czemu bez trudu nabędziemy gadżet przedstawiający Myszkę Minnie czy Kubusia Puchatka, jak również model ukazujący gatunki zwierząt zamieszkujących na farmie.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie smyków książeczkami, producenci oprócz klasycznych wersji, przygotowali także piszczące. Naciskając zabawkę do kąpieli w specjalnie wyznaczonym miejscu, uzyskamy charakterystyczny dźwięk, który przykuje uwagę każdego maluszka. Nowością są również gadżety wyposażone w lusterko, pozwalające dziecku przeglądać się lub te wykonane z pianki – niezwykle przyjemne w dotyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *