Wiosna, ach to Ty. Handmadowe kreacje na najbardziej kolorową porę roku

Wiosna, ach to Ty. Handmadowe kreacje na najbardziej kolorową porę roku

Wiosenną porą wszystko budzi się do życia. W efekcie królują kolorowe, świeże i tętniące energią stylizacje. Najwięcej oferują nie tyle ubrania produkowane masowo i maszynowo, ile ubrania wyrabiane unikalnie i ręcznie.

Wiosną postawmy na styl vintage

Centra handlowe niemal pękają w szwach od odwiedzających ich klientów. Oferują one nie tyle ubrania, ile gotowe stylizacje. Kreacje kupowane w tego typu miejscach na pewno należy uznać za stylowe, ale też ryzykowne. Tworzy się je dla sieciówek, a więc naraża to osoby je noszące na wtopienie się w tłum, zamiast na wyróżnienie się z tłumu. Przysłowiowe koło ratunkowe rzuca wówczas styl vintage. Vintage to styl polegający na wplataniu starych elementów w nowe elementy. Potocznie określa się je jako nowoczesną starość. Tworząc ubrania w tej stylistyce fascynuje się i inspiruje między innymi latami 70-tymi, 80-tymi i 90-tymi. Panujące wówczas trendy odświeża się przekładając na trendy dwudziestego pierwszego stulecia. W stylu vintage królują unikalność i kreatywność, powodujące wybicie się z tłumu. Vintage ukazuje jak puścić wodzę fantazji i nie bać się ukazywać swoją osobowość poprzez ubiór. Ubiór powinien przecież spełniać funkcję okrywającą nas i nas odzwierciedlającą.

Rękodzieło najlepsze na wiosnę

Handmade, czyli rękodzieło, czerpie garściami ze stylu vintage. O ile masowa produkcja maszynowa stawia na wytwarzanie nowoczesnych produktów, o tyle unikalna produkcja handmade stawia na wyrabianie produktów odwołujących się do dawnych trendów. Obecnie największą popularnością w tej materii cieszą się lata 70-te, lata 80-te i lata 90-te. Handmade występuje w garncarstwie, wikliniarstwie, hafciarstwie, tkactwie, szydełkowaniu, rzeźbiarstwie, no i oczywiście w tworzeniu kreacji.

Sukienka na wiosenną porę

Sukienka to najbardziej kobiecy element garderoby. Przeważnie nie potrzebuje wielkiej stylizacji, bo sama potrafi się obronić. Kobieta wygląda w niej zawsze zjawiskowo. Wiosną na ulicach przeważają sukienki długie, ale zwiewne. Najlepiej zakładać wówczas sukienki w interesujących kolorach lub we wzory. Rzecz jasna najpopularniejsze wzory na wiosnę to wzory florystyczne. Ubrania tego typu tworzą zarówno wielkie marki, jak też małe butiki.

Typy sylwetek u kobiet

Od typu sylwetki zależy w sporej mierze to, w co powinniśmy się ubrać. Chodzi o ukrycie swoich mankamentów i wyeksponowanie swoich atutów. W tym celu należy poznać swoją sylwetkę. Za sprawą właściwie dobranej sukienki, każda sylwetka może wyglądać zjawiskowo. U kobiet wyróżnia się wiele typów sylwetek, ale trzy podstawowe to: figura jabłka, figura gruszki, figura klepsydry. Jabłko cechują wydatne piersi i brzuch. Gruszka charakteryzuje się wydatnymi udami i pośladkami. Klepsydra z kolei to najbardziej pożądana przez kobiety sylwetka, z wciętą talią i proporcjonalnymi do siebie piersiami, brzuchem, udami i pośladkami. Do tej ostatniej pasują właściwie każde sukienki. Do pierwszej i drugiej już niekoniecznie, co nie oznacza, że nie można znaleźć tej właściwej.

Propozycje handmadowych kreacji znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *