W samym staniku na salony…?

Trendy w modzie – zupełnie jak historia – toczą się kołem, toteż co jakiś czas zaobserwować można powroty tendencji sprzed lat. Nie inaczej w sezonie wiosna-lato 2020. Jednym z come backów, jakim uraczyli nas kreatorzy i kreatorki, projektując ubiory na ten rok jest trend na noszenie topów łudząco podobnych do modnej bielizny damskiej.

Wszystko dzięki Madonnie

Z powodzeniem można przyjąć, że na dobre wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych minionego stulecia od słynnego stożkowego gorsetu Madonny, który dla królowej pop zaprojektował Jean-Paul Gaultier. To on dokonał nobilitacji stanika i sprawił, że coraz częściej zaczął być wykorzystywany w stylizacjach jako „pełnoprawny” element ubioru. – Doskonale pamiętamy ten kultowy outfit! Mimo upływu czasu od swojej premiery nie przestaje inspirować, również nas. Przypomina nam, że nasza bielizna ma być nie tylko wygodna i estetyczna, ale też mieć niebanalny look – zapewnia Beata Wojciechowska, Główna Projektantka marki ALLES.

Trend na underwear as outerwear

Tegorocznej wiosny i latem topy stylizowane na modną bieliznę damską będą wystawać spod żakietu, zastępując koszule i bluzki, a także kusić oko w postaci dessous ledwie przysłoniętego spódnicą. Takie propozycje na nadchodzący sezon przedstawiły – między innymi – następujące domy mody: Tom Ford, Vera Wang, Dion Lee, Gucci, Loewe i Versace. – To dla nas wspaniała nowina! – mówi Beata Wojciechowska, Główna Projektantka marki ALLES – W ten trend wpisują się prawie wszystkie figi. One idealnie nadają się pod transparentne spódnice. Z kolei bluzkę może zastąpić body – na przykład model Madison, New York lub Iluna – a także większość oferowanych przez nas staników: Dukat czy Chita, a zwłaszcza topy Chic i Layla, dostępne w dziale z bielizną nocną.

Alternatywy dla wstydliwych

A co z tymi bardziej konserwatywnymi kobietami, które nie mają odwagi tak śmiało eksponować swojego ciała? Im pozostaje cieszyć się modną bielizną w jej standardowej roli. Nie oznacza to jednak, że miałaby w czymkolwiek ustępować imitującym ją topom pod względem dizajnu. …zwłaszcza że branża bieliźniana może poszczycić się własnymi międzynarodowymi targami, będącymi dla niej tym, czym dla sektora fashion są światowe tygodnie mody w największych modowych stolicach: Nowym Jorku, Mediolanie, Londynie. Do takich należy paryski Salon International de la Lingerie. Co roku uczestniczą w nich licznie wystawcy nie tylko z Europy. W trakcie tegorocznej edycji targów bielizny  – podobnie jak w latach ubiegłych – nie zabrakło polskich akcentów i swój showcase  zaprezentowała tam również marka ALLES.

– Jesteśmy dumni, że mieliśmy sposobność pokazać naszą ofertę w ramach tak prestiżowego wydarzenia. Jest nam  niezmiernie miło, że bielizna ALLES wzbudza zainteresowanie klientek nie tylko w Polsce, ale i za granicą – cieszy się Jarosław Wojciechowski, Dyrektor Generalny firmy ALLES. – We Francji prapremiery miały nasze kolekcje na sezony jesień / zima 2020 i wiosna 2021, w tym linia przyjaznej środowisku bielizny ekologicznej. Koronka wykorzystywana do jej wykonania jest pozyskiwana z recyklingu – uściśla Marcin Dolaciński, Dyrektor Handlowy firmy ALLES. Jeżeli chodzi o to, co będzie na topie przez najbliższy rok, sporo miejsca w paryskich pokazach zawłaszczyła czerń, ale nie zabrakło też białych akcentów. W asortymencie dostępnym w salonach ALLES w ten nurt wpisują się takie kolekcje jak Chita, Dukat, Opium, Nero, Dark Night, Havana, Kelly, Diana, Maria, Ida. ALLES posiada też w ofercie modele, w których czerń i biel występują łącznie – to wszystkie elementy zestawów Dune. Biel jest również jednym z wariantów kolorystycznych kolekcji Be Free, która właśnie trafia do naszych salonów i sklepu internetowego.

Wśród paryskich trendów na nadchodzące sezony można również odnotować niesłabnącą popularność stylu bling-bling, czyli wszystkiego, co się mieni i połyskuje jak detale wykończeniowe kolekcji Astra – w sprzedaży już od końca marca – a także inspiracje motywami zwierzęcymi. Na topie będą również wzory geometryczne. Salon International de la Lingerie to wydarzenie, z którego projektanci i projektantki wracają z głowami pełnymi nowych pomysłów, które potem znajdują odzwierciedlenie w ich pracy. Zwłaszcza, że bielizna to jeden z najważniejszych elementów ubioru, wszak to ona jest najbliżej ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *