Rzęsy jak malowane: domowe sposoby na piękne rzęsy

Rzęsy jak malowane: domowe sposoby na piękne rzęsy

Piękne rzęsy bez względu na okazję? To możliwe! Warto wykorzystać jeden z poniższych sposobów i zadbać o wygląd rzęs. To dzięki nim każdy makijaż będzie pełny, a każde spojrzenie seksowne jak nigdy przedtem.

O zdrowie i wygląd rzęs można zadbać w domowym zaciszu. Nie trzeba wybierać się do kosmetyczki, kiedy pod ręką mamy świetnie regenerujące i wzmacniające składniki. Zwłaszcza że większość zabiegów typu przedłużanie rzęs przynosi poprawę tylko na jakiś czas, jest czasochłonne, kosztowne i niestety szkodliwe.

Czemu trzeba o nie dbać? Ponieważ są ważną częścią naszego organizmu. Kobiety najczęściej skupiają się na tym, że mają wyglądać dobrze. A przecież bez rzęs nasze oczy narażone są na podrażnienie kurzem, pyłem itp. To jest sedno całego problemu z krótkimi rzęsami.

Składniki, których potrzebują rzęsy

Pielęgnacja rzęs to nie lada wyzwanie, jeśli zabieramy się do tego po raz pierwszy. Dobrze wiedzieć, czego potrzebują rzęsy, żeby móc wybrać odpowiedni produkt do ich pielęgnacji. Najlepsze są skoncentrowane serum, które nie tylko odżywiają i wzmacniają, ale dodatkowo przyspieszają wzrost, dodają blasku i przyciemniają włoski.

Co powinna mieć odżywka do rzęs? Dobrze, jeśli zawiera:

▫ składniki stymulujące, czyli substancje odpowiedzialne za wzrost,
▫ ekstrakty roślinne (np. ze świetlika) dla odżywienia okolic oczu,
▫ naturalne olejki, które zadbają o prawidłowe nawilżenie i wzmocnią blask,
▫ antyoksydanty (np. witaminę E) ochraniające rzęsy przed starzeniem się,
▫ prowitaminę B5 dla uelastycznienia i wzmocnienie struktury rzęs,
▫ kwas hialuronowy/aloes, czyli substancje silnie nawilżające.

Oczywiście to tylko najważniejsze substancje odżywcze, z którymi polubią się rzęsy. Dobry produkt nie musi zawierać ich wszystkich, ponieważ wiele dostarczamy do organizmu wraz z pożywieniem np. witaminy. Dlatego należy dbać o to, aby nasza dieta była zbilansowana.

Sprecyzowane działanie

Nie każda odżywka do rzęs będzie tak skuteczna, jak byśmy tego chcieli. Wszystko zależy od sposobu aplikacji. Najlepiej, jeśli serum wyposażone jest w precyzyjny pędzelek, którym można łatwo manewrować u nasady rzęs. Smarowanie odżywką włosków na całej długości (przy odżywkach w formie maskary) nie jest dobrym rozwiązaniem, bo jedyną żywą częścią rzęsy jest jej cebulka. To w jej wnętrzu zachodzą wszystkie procesy odpowiedzialne za wzrost. Tylko odpowiednie połączenie składników i przemyślany sposób stosowania daje upragnione efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *