Recepta na regenerację włosów

Recepta na regenerację włosów

Aplikując preparaty dedykowane dla pielęgnacji włosów, nie należy zapominać o skórze głowy oraz cebulkach włosów. Dzięki temu możesz zwiększyć ich poziom wchłaniania i skuteczność. O czym jeszcze należy pamiętać? Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się, na jakie czynniki i preparaty powinnaś zwrócić uwagę.

Włosy codziennie wystawiane są na działanie czynników zewnętrznych, więc należy szczególnie o nie dbać. Oto kilka podstawowych zasad:

  1. Uzupełniaj magnez. Jego niedobór znacząco wpływa na zły stan skóry, paznokci oraz włosów. Nie zapominaj, aby regularnie go stosować w formie rozpuszczalnej lub tabletkach.
  2. Dbaj o różnorodność. Różne kosmetyki, zawierają inne połączenia składników, w różnych ilościach, a włosy potrzebują wielu witamin. Dlatego też, co jakiś czas zaopatrzaj się w nowe kosmetyki.
  3. Zwracaj uwagę na temperaturę wody. Mylą się Ci, którzy uważają, że temperatura wody nie ma znaczenia. Otóż jest to niezwykle istotna kwestia. Wielu specjalistów kosmetologów zaleca, aby do ostatniego płukania używać wody letniej, a nawet zimnej, ponieważ gorąca woda sprawia, że włosy trudniej jest rozczesać.
  4. Ograniczaj działanie ciepła. Włosy najlepiej susz w naturalny sposób. Jeśli musisz użyć suszarki, koniecznie stosuj najniższą temperaturę. Natomiast jeżeli lubisz loki, skorzystaj raczej z wałków lub opaski (na którą możesz zawinąć pasma na noc) niż z lokówki.

Olejki do włosów – działanie

Kosmetyki, przeznaczone do pielęgnacji w włosów, możemy podzielić np. na musy, olejki, balsamy, maski, spray’e i wiele innych. Chcielibyśmy skupić się właśnie na olejkach, bo nie wszyscy zdają sobie sprawę z ich dobroczynnego działania. Warto jest je stosować, ponieważ niesie to ze sobą wiele zalet. Należą do nich np.:

– przywrócenie blasku fryzurze

– nawilżenie suchych włosów

– wzmocnienie słabych włosów

olejki do włosów

Dzięki olejowaniu jesteśmy w stanie odbudować nawet najbardziej suche i zniszczone włosy. Przedstawiamy kilka przykładowych olejków, na które warto zwrócić uwagę:

– Dr. Santé Olejek do włosów odbudowujący ochronny z olejem macadamia i keratyną

– Olejek łopianowy z czerwoną papryką – pobudza wzrost włosów

– Olejek łopianowy ze skrzypem polnym – przeciw wypadaniu włosów

Trzeba pamiętać, aby olejek zostawiać na włosach na min. 15 min, a potem dokładnie spłukać włosy. Osoby, u których występuje skłonność do przetłuszczania włosów i używają przeciwko temu specjalnych preparatów, powinny stosować olejek tylko na końcówki, aby nadmiernie nie wysuszyć włosów.

Powyższe olejki do włosów oraz wiele innych kosmetyków naturalnych, znajdziesz w sklepie Elfa-Pharm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *