Przebarwienia po wakacjach – wypowiedz im wojnę

Przebarwienia po wakacjach - wypowiedz im wojnę

Gdy sezon wakacyjny dobiega końca, na twarzy pojawiają się często liczne przebarwienia skóry. W jaki sposób można sobie z nimi poradzić?

Wraz z nadejściem lata coraz więcej kobiet decyduje się na długie kąpiele słoneczne. Większość osób chce cieszyć się opalenizną jak najdłużej. Ciemniejsza, opalona skóra wspaniale podkreśla sylwetkę oraz wprawia w lepszy nastrój. Wielu kobietom bardzo zależy nie tylko na opalonym ciele, ale zwraca uwagę także na cerę. Jednak gdy sezon wakacyjny dobiega końca, na twarzy pojawiają się często liczne przebarwienia skóry. W jaki sposób można sobie z nimi poradzić?

Powrót do normalności

Choć opalenizna może dodawać nam uroku, przebarwienia jakie pozostają po lecie na naszej skórze już tak atrakcyjnie nie wyglądają. Gdy opalenizna schodzi, często możemy wyglądać niekorzystnie. Zazwyczaj zdarza się, że kosmetyki dostępne w zwykłych drogeriach nie dają rady wyrównać kolorytu naszej cery. Co można w takiej sytuacji zrobić? Gdzie powinniśmy się udać, jeżeli chcemy szybko odzyskać dawny wygląd i raz na zawsze pozbyć się nieatrakcyjnych przebarwień?

Przebarwienia skóry na twarzy

Należy pamiętać, że przebarwieniom jakie powstają na cerze po wakacjach sprzyja wiek. Dlatego nieco starsze panie powinny zatroszczyć się przede wszystkim o dobre nawilżanie swojej skóry. Ważne są nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale także picie dużej ilości wody.

Warto udać się także do salonów kosmetycznych na popularne w ostatnim czasie zabiegi z wykorzystaniem różnego rodzaju kwasów. Bardzo pomocne w tym przypadku będzie wykorzystanie kwasu kojowego, a także arbutyny, jak również hydrochinonu. Niezastąpione w takiej terapii są również duże ilości witaminy C. Można ją znaleźć w wielu różnorodnych kosmetykach, które można zakupić tuż po zabiegu w salonie.

Odpowiednia pielęgnacja

Przebarwienia skóry na twarzy powodują, że bardzo często obiecujemy sobie, iż w przyszłym roku nie będziemy się opalać. Nawet w przypadku gdy stosujemy systematycznie kremy z wysokim filtrem, po sezonie wakacyjnym może się okazać, że nasza skóra nie będzie idealna. Promieniowanie słoneczne zdecydowanie wpływa na jej kondycję, ale także przebarwienia mogą dodatkowo powstawać w przypadku, gdy zmagamy się z jakimiś problemami hormonalnymi.

Dlatego niezależnie od pory roku bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, a nie będziemy musieli rezygnować z opalania. Wspomniane przebarwienia skóry można bardzo szybko usunąć, jednak w tym celu warto udać się do kosmetyczki. Niestety wiele domowych metod w tym przypadku zawodzi i jedynie wysokiej jakości kosmetyki – https://callunamedica.com/ oraz doświadczeni specjaliści są nam w stanie pomóc z tym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *