Pierwsze wakacje z dzieckiem

Pierwsze wakacje z dzieckiem

Dziecko nie musi być ograniczeniem, dlatego jeżeli jako rodzice często spędzaliście przed porodem czas na podróżowaniu, nie musicie rezygnować ze swoich marzeń. Warto jednak pamiętać o tym, że wycieczki z dzieckiem są znacznie bardziej wymagające.

Wielu młodych rodziców decyduje się na wyjazd na wakacje już z niemowlęciem – to żaden problem, ale najlepiej zdecydować się na takie wojaże wtedy, gdy maluch skończy 3 miesiące. Warto wtedy wybrać odpowiedni kierunek wyjazdu oraz miejsce na nocleg, ponieważ to podstawa udanych rodzinnych wczasów.

Jaki kierunek wyjazdu obrać?

Najlepiej zdecydować się na niedługą podróż samochodem, aby dojazd na miejsce nie trwał zbyt długo, dlatego na początek warto ograniczać się do Polski. Miejsce na wakacje z maluszkiem powinno być spokojne, oddalone od gwaru miasta. Warto sprawdzić, czy będzie można znaleźć odpowiednie miejsce do pojeżdżenia wózkiem i czy w okolicy dostępne będą sklepy i apteki.

Na wakacje z dziećmi doskonale nadają się polskie miejscowości uzdrowiskowe, nadmorskie kurorty, ale najlepiej te mniej popularne. Można również wybrać się na Mazury lub w góry. Najlepiej pomyśleć też o wyjeździe poza ścisłym sezonem – nie dość, że nie będzie tłoku, to jeszcze będzie taniej.

Gdzie przenocować?

To często największy problem, ponieważ nie można po prostu zdecydować się na wyjazd pod namiot czy też zanocować w głośnym hostelu. Najlepiej wybierać hotele, pensjonaty oraz inne obiekty przystosowane do potrzeb rodziców z małymi dziećmi – mają one wtedy odznakę „Hotel Przyjazny Rodzinie”.

Warto sprawdzić, co ma się do dyspozycji w obiekcie – wanienka, łóżeczko dla dziecka, możliwość skorzystania z menu dziecięcego, dostęp do kuchni lub czajnik w pokoju to tylko kilka ważnych kwestii.

Dużo innych porad dotyczących wakacji z maluchem można znaleźć na portalu internetowym mymamy.pl, który adresowany jest przede wszystkim do młodych rodziców. Portal mymamy.pl prezentuje szeroką gamę pomocnych porad, dzięki którym można jeszcze lepiej sprawdzić się w roli mamy czy taty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *