Piękna i zdrowa skóra po wakacjach – jak o nią zadbać?

Piękna i zdrowa skóra po wakacjach - jak o nią zadbać?

Wakacje to czas wyjazdów, opalania, zwiedzania i męczących upałów. To czas ruchu i odpoczynku, jak i wzmożonej aktywności dla naszego ciała. Skóra pracuje na pełnych obrotach przetwarzając promieniowanie słoneczne w cenną witaminę D, jak i dbając o nawilżenie cery. Po intensywnych wakacjach nadchodzą jesienne dni. W tym czasie powinniśmy naszą skórę wesprzeć w odnowie i regeneracji.

Po pierwsze: opalenizna – jak ją zachować na długo?

Kąpiele słoneczne to długotrwałe oddziaływanie promieniowania UV, UVA i UVB na naszą skórę. Brak ochrony przeciwsłonecznej może doprowadzić do uszkodzeń włókien kolagenowych i nastąpienia procesu fotostarzenia się skóry, jak i poparzenia skóry i pojawienia się przebarwień, a nawet ognisk nowotworowych. Szczególnie wrażliwe na to działanie są okolice dekoltu, szyi i twarz. Aby cieszyć się przez dłuższy czas piękną opalenizną należy przede wszystkim przestrzegać zasad bezpieczeństwa, opalać się z ochronnymi filtrami UV i odpowiednio nawilżać skórę. Po całym dniu spędzonym na słońcu najlepiej wykąpać się w olejkach myjących i nawilżyć skórę emulsją po opalaniu. Na koniec lata powinniśmy zintensyfikować zabiegi nawilżające. Dzięki nim wzmocnimy skórę i wspomożemy proces regeneracji naskórka.

Po drugie: suchy wiatr i słona woda – jak odżywić skórę?

Przyjemny nadmorski wiatr smaga naszą skórę po kąpieli w słonej wodzie – w takich momentach nic nas nie boli, nic nam nie doskwiera. Ale po powrocie do domu, do pracy, nasza skóra staje się nieco szorstka, trudno utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Dlatego po wakacjach powinniśmy zaaplikować sobie specjalną kurację odświeżającą dla naszej cienkiej, delikatnej i mało elastycznej skóry. Czynniki zewnętrzne takie jak wiatr naprawdę mocno oddziaływują na nasze ciało. Bez dodatkowego działania profilaktycznego z naszej strony może dojść do nadmiernego złuszczania się naskórka, „schodzenia” skóry i pojawienia się przebarwień i zmarszczek.

Jędrna, witalna skóra po wakacjach

Koniec sierpnia to czas peelingów i pozbywania się zrogowaciałego naskórka. Jeśli od Waszych wakacji minęło trochę czasu to możecie zacząć oczyszczanie skóry. Pamiętajcie, by nie robić peelingów tuż po opalaniu! Po dokładnym oczyszczeniu najlepiej zastosować toniki nawilżające i kremy nawilżające, które nie zatykają porów skóry i pobudzają naturalny proces produkcji włókien kolagenowych. Kosmetyki nawilżające powinny zawierać kwas hialuronowy, wyciągi z alg, mocznik, jak i witaminy A i E. Bardzo dobrym nawilżaczem jest również naturalna oliwa z oliwek, którą za pewne znajdziecie w swojej kuchni. Równie skutecznie działa nierafinowany olej kokosowy – świetnie sprawdzi się u osób zmagających się z alergiami i atopowym zapaleniem skóry. Jeśli zależy Ci na dobrym wyglądzie i zdrowej skórze, zaopiekuj się nią przed rozpoczęciem jesieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *