Od czego zacząć projektowanie własnych ubrań?

Od czego zacząć projektowanie własnych ubrań?

Chyba każdy z nas myślał kiedyś o tym, jak to jest być projektantem mody. Dzisiaj to marzenie może się spełnić jeszcze łatwiej niż kiedyś – młodzi projektanci mają do dyspozycji internet, dzięki któremu mogą bardzo łatwo uzyskać dostęp do szerokiej gamy materiałów, narzędzi, a także, co najważniejsze – klienteli.

Oczywiście, podstawą zawsze jest koncepcja – trzeba wiedzieć, co chciałoby się zrobić, aby przyciągnąć zainteresowanych. Rozeznanie na rynku to podstawa, ponieważ wtedy można wyjść naprzeciwko oczekiwaniom klientów. Podążanie za trendami to jedna droga, drugą jest oryginalność, chociaż, oczywiście, można łączyć je ze sobą – kreatywność u młodego projektanta to zawsze niezbędna cecha.

Jednym z filarów wiedzy w zakresie projektowania własnych ubrań jest również zapoznanie się z różnego rodzaju materiałami. Kreton, satyna, gabardyna, woal, płótno – to tylko kilka ich typów. Dodatkowo dochodzą do tego różne surowce – bawełna, wiskoza, tencel, włókna poliestrowe, jedwab, wełna, alpaka, kaszmir, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich, ponieważ jest ich znacznie więcej.

Odzież ozdabiać można haftami czy nadrukami, ale również zamówić można materiał z nadrukiem indywidualnym – taką usługę oferuje między innymi cottonbee.pl. Wystarczy tylko przygotować własny wzór, a następnie wybrać odpowiedni rodzaj materiału, aby niedługo potem otrzymać go wraz z nadrukiem. Na stronie internetowej cottonbee.pl można również korzystać z gotowego, bogatego katalogu wzorów nadruków, których nie można spotkać na innych tkaninach.

Wtedy, gdy pragnie się wprowadzić w życie różnego rodzaju nietypowe projekty, szycie to również podstawa – każdy dobry projektant powinien wiedzieć, jak szyć. Szycia można nauczyć się samodzielnie lub skorzystać z różnego rodzaju kursów, podczas których można bliżej zapoznać się z technikami szycia maszynowego.

Nie można zapominać również o dobrej reklamie – dzisiaj, gdy mamy do dyspozycji media społecznościowe, przyciągnięcie zainteresowanych jest znacznie łatwiejsze. Życzymy powodzenia!v

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *