Nurt holistycznych terapii skóry!

Medycyna estetyczna i kosmetologia w ujęciu holistycznym obejmuje piękno jako całość, na które składa się nie tylko nasz wygląd, ale także zdrowie, samopoczucie czy styl życia. Holistyczne spojrzenie na terapie skóry i umiejętne podkreślenie indywidualnych cech urody pacjenta to idea, która przyświeca działalności kliniki Nombre D’or oraz samej założycielce – Gabrieli Waszczak.

Holistyczne terapie skóry

Podstawą w kontakcie z pacjentem jest przeprowadzenie wnikliwego wywiadu, na bazie którego zespół specjalistów złożony z dermatologa, lekarza medycyny estetycznej i kosmetologa rozpisuje indywidualny plan zabiegowy całościowo wspierający naturalne funkcje skóry. Wizytówką kliniki Nombre D’or stało się profesjonalne i holistyczne podejście, ale również stosowanie najwyższej klasy kosmetyków (takich jak PCA Skin) i certyfikowanego sprzętu. W klinice pacjenci mogą poddać się zabiegom anti-aging na twarz i ciało, zredukować niedoskonałości skóry, wymodelować sylwetkę i po prostu się zrelaksować. A to, w połączeniu z zadowoleniem z własnego wyglądu i pewnością siebie, jest najlepszą terapią.

Holistyczna terapia skóry z Nombre D’or | PoradyKobiety.pl

Holistyczne ujęcie terapii anti-aging

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia są nakierowane nie tylko na zabiegi, które mają na celu poprawę wyglądu pacjentów. Dużo bardziej cenione są procedury, które kompleksowo wpływają na wygląd, zdrowie i samopoczucie. Holistyczne ujęcie terapii anti- aging to nic innego niż kompletne i uwzględniające szereg czynników (geny, styl życia, narażenie na stres, dieta etc.) podejście do potrzeb pacjenta. „Celem terapii anti-aging w ujęciu holistycznym jest działanie u źródła i dobranie terapii, która w najszerszy możliwy sposób wpływa na kondycję skóry twarzy i ciała pacjenta“ – podkreśla Gabriela Waszczak. Zatem jakie zabiegi wybrać?

Holistyczne ujęcie terapii anti-aging | PoradyKobiety.pl

Jakie zabiegi wybrać?

Przede wszystkim sięgajmy po procedury, których celem jest nie tylko spektakularny efekt po pierwszym zabiegu, liczy się działanie od wewnątrz. Idealna będzie mezoterapia igłowa z odpowiednio dobranym koktajlem witaminowym, która pobudza komórki skóry do samoregeneracji, a dodatkowo ampułka uzupełnia substancje aktywne, których z wiekiem w skórze ubywa. Absolutnym hitem odpowiadającym na potrzeby nurtu smart-aging są biostymulatory tkankowe, których działanie skupia się na pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych zachodzących w komórkach skóry. Biostymulatory pobudzają organizm do syntezy kolagenu czy naturalnej produkcji kwasu hialuronowego. Efektem jest wyraźnie zagęszczona skóra o młodzieńczym blasku. 

Laseroterapia to kolejna z metod odmładzania skóry w ujęciu holistycznym. Wiązka lasera tworzy w skórze mikrourazy, a tym samym prowadzi do uruchomienia procesów regeneracyjnych, czego efektem jest napięcie skóry, wyrównanie jej kolorytu oraz spłycenie powierzchownych zmarszczek. Dodatkowo laser powoduje złuszczanie skóry o różnym nasileniu

Spektrum możliwości jakie oferuje współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna w ujęciu holistycznym pozwoli Ci poczuć się wypoczętą i zregenerowaną.  Tylko tak rozumiana pielęgnacja pozwoli dostrzec trwałe i widoczne efekty w swoim wyglądzie.

Przeczytaj także: Ratunek dla suchej skóry, czyli ultranawilżająca zimowa pielęgnacja TEOXANE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *