Niezbędnik przyszłej mamy

Niezbędnik przyszłej mamy

Przyszli rodzice zdają sobie sprawę z faktu, że wraz z narodzinami dziecka przychodzi wiele obowiązków i… wydatków. Wbrew pozorom małe dziecko potrzebuje pewnej ilości rzeczy, dzięki którym będzie mogło dobrze i prawidłowo funkcjonować. O czym między innymi powinniśmy pamiętać podczas zakupów dla dziecka?

Akcesoria dla przyszłej mamy

Zanim jeszcze dziecko się urodzi równie istotny jest komfort matki. Wiadomo, że kobiecie mającej większy brzuch podczas ciąży nie zawsze wygodnie jest spać na płaskim łóżku czy materacu. Wówczas z pomocą przychodzą poduszki ciążowe, dzięki którym sen czy popołudniowy odpoczynek będzie znacznie bardziej komfortowy. Taką poduszkę ciążową można zakupić w różnym kształcie w zależności od tego, które części ciała mają zostać podparte. Istotnym atutem poduszki jest także możliwość wykorzystania jej dla dziecka, które będzie mogło na niej spać lub bawić w jej środku.

Niezbędnik dla niemowlaka

Innymi, niezwykle ważnymi akcesoriami, są wózek oraz fotelik do samochodu. Wózki dla niemowlaka powinny być odpowiednio dobrane, choć zawsze powinniśmy myśleć, że dziecko dość szybko rośnie i nie warto kupować takiego wózka, który w niedługim czasie stanie się bezużyteczny. Jednak jeśli myślimy o wózku dla bardzo małego dziecka, to trzeba wziąć pod uwagę, że jest to dziecko, które jeszcze nie potrafi siedzieć oraz nie ma spionizowanego ciała. Wózek powinien zatem zapewniać całkowitą wygodę i pełny komfort. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z rozwijającą się istotą, która nie jest tak przystosowana do świata jak starsze dzieci czy dorośli.

Sprawą oczywistą jest, że czasami potrzebujemy jechać samochodem i zabieramy ze sobą potomka. Wówczas niezbędny jest fotelik samochodowy dla niemowląt, który zapewni naszemu dziecku bezpieczeństwo i w razie jakiejkolwiek kolizji czy wypadku sprawi, że dziecko nie ucierpi. Dobrze dobrany fotelik samochodowy posiada ergonomiczne pasy bezpieczeństwa, które są tak skonstruowane, by nie stanowiły udręki. Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna, a więc chodzi o to, by pasy nie powodowały bólu lub zbyt silnego ucisku, co może skutkować ranami na ciele. Źle wykonane pasy mogą również utrudniać oddychanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *