Nasturcja i mikroalgi – rośllinny duet

Na lądzie czy w oceanie, rośliny pełnią funkcję płuc planety i produkują̨ tlen, którym oddychamy. Inne, niezliczone zalety roślin były inspiracją dla młodego Francuza, Yves Rocher, który w 1959 roku na poddaszu rodzinnego domu stworzył swoją pierwszą recepturę, wykorzystującą lecznicze walory roślin – maść na bazie ziarnopłonu.

Teraz, ponad 60 lat później, badacze Yves Rocher opracowali innowacyjną formułę dotleniającą w 100% pochodzenia roślinnego, która korzystnie oddziałuje na skórę̨. Zrodził się̨ z niej eliksir, będący efektem połączenia dwóch potężnych składników aktywnych z Bretanii: nasturcji i mikroalg.

Skóra jest żywym organem, który broni się przed czynnikami zewnętrznymi zarówno w dzień́, jak i w nocy. Są to zanieczyszczenia, uszkodzenia spowodowane promieniowaniem słonecznym, ale też brak snu czy niewystarczające natlenienie pomieszczeń, w których śpimy. Kiedy system ochronny nie działa prawidłowo, cera jest poszarzała, a rysy twarzy ściągnięte.

To właśnie z myślą o bardziej dotlenionej, trwale wzmocnionej, a co za tym idzie – promienistej i zdrowej – skórze powstała linia Elixir Botanique. Znalazły się w niej 2 produkty, które są szczególnie dopasowane do różnych mechanizmów skóry w ciągu dnia i w nocy: Serum Regenerujące na noc efekt melatoniny oraz Detoksykujące serum wzmacniające na dzień.

Oba produkty zostały oparte na w 100% autorskiej, opatentowanej przez Yves Rocher formule, która stymuluje natlenienie skóry poprzez dostarczanie tlenu (+45%) i jego wykorzystanie przez komórki (+62%).

Nasturcja, hodowana w Bretanii w ramach zrównoważonego, odpowiedzialnego pozyskiwania i agroekologii, zwiększa natlenienie komórek skóry i ją rewitalizuje. Występujące z nią w duecie mikroalgi, hodowane na wybrzeżach Bretanii z poszanowaniem różnorodności biologicznej, stymulują̨ mechanizmy skóry chroniące ją przed utlenianiem i pomagają walczyć z uszkodzeniami wywołanymi przez zanieczyszczenia.

Serum Regenerujące na noc efekt melatoniny (30ml, 159 pln)

Twój sprzymierzeniec na krótkie noce

W serum na nocnasturcja i mikroalgi są wzmocnione składnikiem czynnym pochodzenia roślinnego o takim samym działaniu przeciwutleniającym i ochronnym, jakie wykazuje melatonina: cząsteczka ta pomaga skórze odnawiać się dzień po dniu. Dzięki dwufazowej konsystencji serum z mikro kropelkami, każdego dnia po przebudzeniu skóra jest pełna energii, zrewitalizowana i promienna


Detoksykujące serum wzmacniające na dzień (50ml, 159 pln)

Twój partner zapewniający rozświetloną skórę.

Dzięki serum na dzieńskóra jest chroniona przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń odpowiedzialnych za przedwczesne starzenie się komórek skóry. Dzięki swojej żelowej konsystencji z mikroperełkami serum nawilża i wzmacnia skórę oraz przywraca jej promienny wygląd.

Pozostałe produkty z linii Elixir Botanique:

  • Krem naprawczy na dzień chroniący przed zanieczyszczeniami środowiska (50ml, 139 pln)
  • Krem naprawczy na noc (50ml, 139 pln)
  • Rozświetlający roll-on pod oczy niwelujący oznaki zmęczenia (15ml, 115 pln)
  • Krem do twarzy SPV 50 przeciwko promieniowaniu UV (30ml, 119 pln)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *