Naprawcza moc retinolu! Kompleksowa regeneracja i odnowa skóry z mesoestetic®

Retinol – aktywna postać witaminy A – od lat uchodzi w branży beauty za odkrycie wszechczasów. Jest świetnie przebadany i uznawany za jeden z najskuteczniejszych składników o działaniu przeciwstarzeniowym i przeciwzmarszczkowym. Złuszcza skórę, stymuluje produkcję kolagenu, reguluje wydzielanie sebum, a także przyspiesza cykl odnowy komórkowej. Marka mesoestetic® postanowiła wykorzystać jego niebywałą moc tworząc linię skinretin – krem i zabieg o synergicznym działaniu i niebywałej skuteczności.

O efektywnym działaniu retinolu mówi się wiele. Nieczęsto jednak wspomina się o jego odkryciu, które wpłynęło na dynamiczny rozwój dermatologii i metod leczenia wielu problemów skórnych. W 1986 roku dermatolog Albert Kligman opisał wpływ retinoidów na skórę uszkodzoną słońcem – udowodnił ich znaczenie w procesie odbudowy skóry, a aktywna postać witaminy Astała sięnowym, do dziś niebywale istotnym składnikiem o wielokierunkowym działaniu. Od tego momentu przeprowadzono tysiące badań naukowych i klinicznych. Dowiedziono, że retinoidy wykazują również skuteczność w terapiach anti-aging, leczeniu trądziku, czy fotouszkodzeń skóry.

W oparciu o najnowszą wiedzę naukową, wykorzystując innowacyjne metody, marka mesoestetic® opracowała kurację skinretin krem i zabieg z własną, unikatową recepturą z postbiotykami, enkapsulowanym retinolem i stabilizowaną formułą, która regeneruje i odnawia skórę, czyniąc ją gładszą, jędrniejszą, bardziej sprężystą i pełną blasku.

Zabieg SKINRETIN meso-C20%

Pierwszym etapem kompleksowej regeneracji i odnowy skóry z mesoestetic® jest naprawczy zabieg odmładzający i restrukturyzujący skórę SKINRETIN meso-C20%, oparty na synergistycznym działaniu 20% witaminy C z enkapsulowanym, stabilizowanym retinolem.

Zabieg składa się z dwóch etapów:

  • aplikacji skoncentrowanej 20% witaminy C,
  • aplikacji enkapsulowanego, stabilizowanego retinolu.

Ampułki x.prof 020 20% witamina C wykazują silne działanie rozjaśniające i antyoksydacyjne, a także stymulują odnowę komórkową. Podany w kolejnym kroku krem pozabiegowy z 1% enkapsulowanym i stabilizowanym retinolem do użytku profesjonalnego maksymalizuje uzyskane efekty, wspomaga odnowę skóry i zapewnia działanie anti-aging.

Zabieg natychmiastowo odświeża i wygładza skórę. Gwarantuje efekt spektakularnego rozświetlenia,  ujednolica koloryt, redukuje widoczne linie i drobne zmarszczki, a także odczuwalnie poprawia jędrność i sprężystość skóry.

Wielozadaniowy krem o działaniu anti-aging: skinretin 0,3%

Kompleksową regenerację i odnowę skóry dopełnia profesjonalna pielęgnacja domowa, w której stosuje się skinretin 0,3% – wielozadaniowy krem anti-aging na noc o intensywnym działaniu restrukturyzującym. Jego innowacyjna formuła umożliwia zmaksymalizowanie skuteczności i podtrzymanie efektów zabiegu SKINRETIN meso-C20%:

  • 0,3% czysty retinol wykazuje działanie przeciwstarzeniowe – stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz poprawia strukturę skóry poprzez wygładzenie zmarszczek,
  • 0,7% bakuchiol – roślinny odpowiednik retinolu o wysokiej tolerancji – wzmacnia działanie czystego retinolu,
  • kompleks postbiotyczny wspomaga regenerację skóry, równoważy i chroni mikrobiotę,
  • wąkrotka azjatycka oraz ektoina wykazują działanie regenerujące oraz stymulują produkcję kolagenu.

Pierwsze rezultaty działania kremu widoczne są już po kilku zastosowaniach. Zmarszczki zostają spłycone, przebarwienia zniwelowane, a skóra staje się świetlista i odczuwalnie bardziej jędrna i elastyczna. Krem można stosować niezależnie od typu skóry i etapu starzenia, także w formie samodzielnej, domowej kuracji naprawczej.

skinretin 0,3% – wielozadaniowy krem anti-aging na noc o intensywnym działaniu restrukturyzującym

50 ml

Więcej informacji na www.mesoestetic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *