Lifting bez skalpela, czyli ultradźwiękowe odmładzanie skóry

Lifting bez skalpela, czyli ultradźwiękowe odmładzanie skóry

Nieustające dążenie do piękna i młodości pozwala odkrywać coraz to ciekawsze i coraz skuteczniejsze zabiegi. Technologia ultradźwiękowego odmładzania ciała i skóry, to jeden z najnowocześniejszych nieinwazyjnych zabiegów dający szybki efekt ujędrnienia.

Dla pań oczekujących skutecznego liftingu twarzy ta metoda warta jest uwagi, ponieważ efekty utrzymują się nawet przez kilka lat. Pacjentki podkreślają, że żaden zabieg nie przyniósł tak spektakularnie korzystnej metamorfozy, a skóra twarzy stała się jędrna, jasna, świeża – po prostu odmłodzona.

Metoda HIFU (High Intensity Focused Ultrasound – Wysokoenergetyczna Fala Ultradźwiękowa) polega na wielokrotnym podgrzewaniu tkanki podskórnej wskutek koncentracji energii ultradźwiękowej na różnych głębokościach.

Końcówki przetworników przykładane do ciała emitują fale ultradźwiękowe, które skutecznie wpływają na obkurczanie się skóry i tkanki podskórnej.

„Jesteśmy w stanie precyzyjnie dobrać odpowiedni model terapii do określonych stref ciała, które wymagają zaangażowania eksperta. Zmarszczki twarzy i szyi usuwamy przetwornikami emitującym fale docierające na głębokość 1,5, 3,0 i 4,5  mm natomiast defekty skóry brzucha czy pośladków czy ud wymagają głębszej penetracji fali ultradźwiękowej 6 i 9 mm dlatego właśnie lifting bez skalpela jest dziś skuteczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej” – wyjaśnia dr Adam Gumkowski z AG Klinik.

Ale obkurczanie tkanki tłuszczowej to jeszcze nie wszystko!

Trwałe efekty zabiegu zawdzięczamy właśnie falom ultradźwiękowym, które skutecznie pobudzają skórę do regeneracji poprzez stymulowanie wytwarzania nowego kolagenu, czyli substancji odpowiedzialnej za jędrność i elastyczność tkanki. Co najważniejsze, powierzchnia skóry pozostaje nietknięta, ale za to pod spodem zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji, stymulowane przez przegrzanie tkanek.

Dr Gumkowski: „Początkowo ultradźwiękowy lifting wykonywany był przy użyciu technologii HIFU przede wszystkim w obrębie twarzy, dlatego też najczęściej metoda zalecana jest do ujędrniania szyi, czoła i policzków. Dziś jednak technologia ta ma za sobą okres bardzo intensywnego rozwoju, dlatego może być stosowana do modelowania dowolnych części ciała.” Tak więc możemy w ten sposób poprawić m.in. napięcie skóry brzucha, modelować kolana czy łydki.

Zaletą wykorzystania HIFU jest także to, że po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja, powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona, jedynie przez kilka godzin po zabiegu mogą pojawić delikatne zaczerwienienia. Zwykle zadowalający efekt uzyskuje się po jednym zabiegu, czasem wymaga jednak powtórki po kilku miesiącach.

Zabieg HIFU jednym z bardziej bezpiecznych, jednak trzeba pamiętać, że nie można go stosować w miejscach, w których wcześniej użyto kwasu hialuronowego. Oczywiście, tak jak większość zabiegów medycyny estetycznej nie poleca się go w okresie ciąży, przy stanach zapalnych w miejscu wykonywania zabiegu, ani przy występowaniu zmian nowotworowych skóry.

Cały zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin i nie wymaga przygotowań, ani narkozy, wiec pacjent nie potrzebuje po nim rekonwalescencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *