Królik Effik – przytulanka dla niemowlaka, dlaczego warto mieć ją już w wyprawce do szpitala?

Królik Effik - przytulanka dla niemowlaka, dlaczego warto mieć ją już w wyprawce do szpitala?

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka często zapomina się o jednej z pozornie nieistotnych rzeczy – przytulance. Dlaczego jest tak ważna? I czym wyróżnia się uroczy królik Effik? Wyjaśniamy.

Czy przytulanka jest potrzebna w wyprawce do szpitala?

Przygotowując wyprawkę do szpitala dla niemowlaka rodzice skupiają się na skompletowaniu body, pajacyków, kaftaników, kocyków, czapeczek, pieluszek oraz artykułów pielęgnacyjnych. Nie da się zaprzeczyć, że są to jedne z ważniejszych i potrzebniejszych rzeczy, niezbędnych podczas pierwszych dni życia niemowlęcia, nie można jednak przy tym lekceważyć znaczenia przytulanki.

Czemu ta maskotka powinna znaleźć się w wyprawce do szpitala? Ponieważ zapewnia poczucie bezpieczeństwa od pierwszych dni życia. Dzieci bardzo szybko przywiązują się do tego, co jest im znane od samego początku, a gdy w pobliżu brakuje rodziców, zaczynają się niepokoić. Przytulanka natomiast może pomóc im się uspokoić, zapewni spokojny sen.

Co więcej, pluszak staje się wiernym kompanem malucha. I co najważniejsze – towarzyszy mu w drodze z dopiero co poznanych szpitalnych sal do zupełnie obcego domu, pełnego nowych przedmiotów, zapachów. Pluszowa zabawka stanowi wtedy jedyną „pewną” rzecz, pozwala też na oswojenie strachu.

Przytulanki i akcesoria Effiki

W wyprawce niemowląt często znajdują się akcesoria oraz zabawki marki Effiki, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Effiki to polski producent, który specjalizuje się w projektowaniu maskotek, koców oraz kołder i poduszek dla dzieci. Wszystkie produkty wykonywane są z naturalnych tkanin, posiadają też certyfikat Oeko-Tex, dzięki czemu są bezpieczne od pierwszych dni życia. Co ciekawe, w ofercie tej marki można znaleźć funkcjonalną i estetyczną kolekcję Małgorzaty Sochy.

Królika Effik, czyli jedną z najbardziej znanych przytulanek tej marki, można zakupić bezpośrednio na stronie internetowej producenta lub w jednym ze sklepów z akcesoriami i zabawkami dla dzieci, np. mamissima.pl/effiki.html.

Królik Effik – dlaczego warto go kupić?

Dla niemowląt najczęściej polecany jest Doudou Tuluś, czyli królik-przytulanka Effik, którego można zakupić w kolorze białym, szarym, różowym oraz niebieskim. Czym się wyróżnia? Tak jak pieluszka, przenosi zapach mamy, dzięki czemu maluszek cały czas czuje ją przy sobie, co wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i więzi. Do tego miękka tkanina sprawia, że przytulanie się do niej jest dla niemowlęcia przyjemnością.

W przeciwieństwie do wielu kocyków-przytulanek znajdujących się na rynku, Doudou Tuluś jest bardziej rozbudowany – posiada główkę z wyszytym noskiem, oczkami i buzią, a także uszka i rączki. „Kocykowy” dół jest zakończony kilkoma splotami, dzięki czemu maskotkę łatwo się chwyta, sploty ułatwiają też noszenie jej ze sobą.

Natomiast gdy maluch nieco podrośnie, można sprezentować mu klasyczną maskotkę – królika Effik z długimi uszami, pochodzącego z unikalnej kolekcji Małgorzaty Sochy. Można znaleźć go w trzech rozmiarach: S (20 cm), M (35 cm) oraz L (50 cm). Do tego jest bardzo wytrzymały, może stać się przyjacielem dziecka na wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *