Korepetycje – jak szukać, ile kosztują dodatkowe lekcje?

Korepetycje - jak szukać, ile kosztują dodatkowe lekcje?

Szkoła czy studia to czas nauki, która staje się tym intensywniejsza, im bliżej ważnych egzaminów. Problem pojawia się również wtedy, gdy mamy kłopoty z nauką. Wówczas często sięga się po pomoc, jaką są korepetycje, mające na celu odpowiednie przygotowanie do nadchodzących wyzwań. Jak jednak znaleźć najlepszego korepetytora? Jak go szukać i czym się przy tym kierować?

Kim jest korepetytor i czym się zajmuje?

Mówiąc najprościej, korepetytor to osoba, która w ramach dodatkowej pracy zarobkowej udziela lekcji wybranej osobie czy grupie osób. Tak naprawdę pomocy w nauce może udzielać każdy, choć najczęściej są to studenci czy nauczyciele, a także osoby, które dopiero skończyły studia i chcą w ten właśnie sposób trochę dorobić. Jest to przede wszystkim praca dodatkowa i nie da się na tym wiele zarobić, choć pewnie znajdą się też i wyjątki. Taka osoba pomaga w nauce i daje prywatne lekcje, starając się wpoić wiedzę z danego materiału.

Gdzie szukać korepetytora?

Na naszym rynku można znaleźć naprawdę dużo ofert tego typu. Najłatwiej rzecz jasna szukać w internecie, gdzie można spokojnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje, wybierając tę, która najbardziej będzie pasować względem naszych oczekiwań i wymagań. Na pewno jednym z takich miejsc jest sprzedajemy.pl/uslugi/nauka-i-korepetycje, gdzie można zapoznać się ze sporą bazą ogłoszeń osób oferujących usługi korepetycji. Mogą one dotyczyć bardzo różnych dziedzin – od nauki angielskiego czy matematyki, po lekcje gry na instrumentach.

Jak wybrać dobrego korepetytora?

Ponieważ ofert w sieci jest tak dużo, można pozwolić sobie na pewną wybredność. Chodzi tu oczywiście o znalezienie takiego nauczyciela, który rzeczywiście nam pomoże i sprawdzi się w swojej roli. Przede wszystkim więc należy kierować się doświadczeniem takiej osoby i tym, jakie ma preferencje (woli nauczyć dorosłych czy może dzieci?). Ważne będzie tutaj także wykształcenie takiego korepetytora, czy posiada jakieś certyfikaty oraz to, jak dobrze jest przygotowany do nauczania, to znaczy, jakie materiały przydatne w nauce posiada i jakie jest jego podejście.

Istotne jest także to, by kompetencje posiadane przez nauczyciela były przystosowane do potrzeb jakie wymaga uczeń. Czego innego potrzebuje dziecko w podstawówce, a co innego uczeń ostatniej klasy liceum czy student.

Warto zwrócić uwagę na opinie innych uczniów, dostępność korepetytora, a także cenę, jaką proponuje za swoje usługi. Warto też sprawdzić samego człowieka, aby wiedzieć, czy rzeczywiście jest to osoba jak najbardziej odpowiednia i czy prowadzone przez nią lekcje i ich styl jest tym, czego się oczekuje.

Ile kosztują korepetycje?

To, ile będą kosztować korepetycje w dużej mierzy zelżeć będzie od samego korepetytora, ale nie tylko. Na pewno wśród kryteriów, które będą brane pod uwagę można zaliczyć przedmiot zajęć, miejscowość, z której się pochodzi, miejsce odbywania się lekcji, rodzaj zajęć czy też liczba zaplanowanych lekcji. Wiele też może zależeć od indywidualnego cennika danego korepetytora i nawet na terenie jednego miasta, dwie osoby udzielające takich samych lekcji mogą je wycenić zupełnie inaczej. Średnio cena waha się w okolicach 30-35 złotych za godzinę lekcyjną, ale może być ona mniejsza bądź większa, w zależności od różnych czynników. Dobrze jest więc wcześniej wszystko dobrze przemyśleć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *