Kolorowe oprawki do okularów. Jak dopasować je do typu urody?

Noszenie okularów to dla wielu kobiet przykry obowiązek. Nie każda z nas może jednak bez problemu z nich zrezygnować i przejść na soczewki. Pozostaje więc zaakceptować okulary, a być może nawet się z nimi zaprzyjaźnić! Zadanie to z pewnością ułatwią prawidłowo dobrane oprawki do okularów, które będziemy nosiły z prawdziwą przyjemnością. Powinny one pasować nie tylko kształtem do naszych rysów twarzy, ale także kolorem do typu urody. Sprawdźmy, jaki kolor oprawek będzie odpowiedni dla chłodnych, a jaki dla ciepłych typów kolorystycznych!

Oprawki do okularów w kolorze dopasowanym do chłodnej urody

Podstawowy podział dzieli typy kolorystyczne na dwie kategorie – typy chłodne i typy ciepłe. Do typów chłodnych należą panie lata i zimy. Ich cera posiada delikatne chłodne tony, oczy są zazwyczaj szare, niebieskie lub ciemnobrązowe, a włosy chłodny blond lub chłodny brąz. Cera może być zarówno oliwkowa, jak i jasna, z różowymi tonami. Zgodnie z zasadą, że podobne pasuje do podobnego, panie o chłodnej kolorystyce powinny wybierać oprawki utrzymane w chłodnym kolorze.

Do ich urody idealnie będą pasowały oprawki do okularów srebrne, w odcieniu chłodnej, niebieskawej bieli, a także czarne, niebieskie i czerwone. Jeśli chodzi natomiast o złoto, do chłodnej urody pasuje złoto różowe. Dobrym wyborem dla pań lat i zim będą również szarości, granaty, a także intensywna limonka i fuksja. Unikajmy natomiast wszelkich ciepłych odcieni – złoto, brązy i pomarańcze nie będą bowiem dobrze współgrały z naszą chłodną urodą.

Kolorowe oprawki do okularów pasujące do ciepłej urody

Panie o ciepłej urodzie to przedstawicielki typów kolorystycznych wiosna i jesień. Do ich naturalnej kolorystyki najlepiej pasują więc ciepłe barwy z widocznymi żółtymi tonami. Poszukując idealnych oprawek do okularów, warto zwrócić uwagę szczególnie na oprawki złote, miedziane, beżowe, pomarańczowe i brązowe. Unikajmy natomiast srebra, różowego złota, szarości oraz głębokiej czerni, które nie będą dobrze współgrały z naszą ciepłą urodą.

Oprócz samego dopasowania koloru oprawek do typu kolorystycznego, warto dobierać je także do kontrastu naszej urody. Wyróżniamy bowiem typy urody kontrastowe, nazywane także czystymi (wiosny i zimy) oraz typy harmonijne (jesienie i lata).

Do urody kontrastowej, która charakteryzuje się mocniej zaznaczoną oprawą oczu, wyrazistymi ustami i widocznie kontrastującymi z cerą włosami, świetnie pasują intensywne kolory oprawek, które są dobrze dopasowane do naturalnych walorów urody. Panie o kontrastowej urodzie mogą także sięgać po grubsze, większe oprawki, które również będą dobrze współgrały z ich intensywną urodą.

W przypadku przedstawicielek urody harmonijnej, która jest znacznie delikatniejsza i subtelniejsza niż kontrastowa, lepiej wybierać oprawki do okularów o mniej intensywnym zabarwieniu. Świetnie sprawdzą się tu subtelniejsze, lekko przydymione kolory, a także cieńsze, mniej rzucające się w oczy oprawki, które nie będą dominowały na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *