Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja laserowa stała się zabiegiem łatwo dostępnym i coraz więcej osób zastanawia się nad jego wykonaniem. Czy faktycznie warto i w jakich przypadkach szczególnie należy go rozważyć? Jaka jest przewaga depilacji laserowej nad innymi metodami pozbycia się niechcianego owłosienia?

Jeżeli jesteś osobą zabieganą i chcesz oszczędzić czas, to depilacja laserowa jest dla Ciebie. Jej efekty są trwałe i to jest jej niepodważalna zaleta. Minusem jest to, że aby cieszyć się gładką skórą, musisz wykonać serię 4-6 zabiegów. Jest to konieczne ze względu na fakt, iż nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Laser niszczy tylko te, które znajdują się w fazie wzrostu, czyli jednorazowo około 30%.

Depilacja laserowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem wrastających  włosów. Często powodują one stany zapalne w postaci krostek lub grudek, które mogą być przyczyną trwałych przebarwień skórnych, a w skrajnych przypadkach nawet blizn. Dzięki laserowi możemy pozbyć się nieprawidłowo rosnących włosów, eliminując także ten problem w przyszłości.

Wszystkie osoby wrażliwe na ból, który jest nieunikniony przy depilacji woskiem czy depilatorem, również powinny przyjrzeć się bliżej depilacji laserowej. Depilacja laserem Vectus wyposażonym w skuteczną głowicę chłodzącą zapewnia zmniejszenia do minimum odczuć bólowych. Jest to zabieg komfortowym nawet dla najbardziej wymagających klientów. Jest świetną alternatywą dla tradycyjnych metod depilacji woskiem lub depilatorem, które obciążone są torturami bólowymi powtarzanymi co kilka tygodni

Podrażnienia, krostki i zaczerwienienia pojawiające się po goleniu czy różnych metodach depilacji to codzienność osób posiadających wrażliwą skórę. Depilacja laserowa pomaga się pozbyć tego problemu raz na zawsze, a dodatkowo sama – wbrew pozorom jest zabiegiem nieinwazyjnym i nie powodującym większych podrażnień.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy depilacja laserowa jest dla Ciebie, najlepiej skonsultuj się z doświadczonym kosmetologiem.

Autor tekstu: klinika urody Beauty Duty zajmująca się również depilacją laserową.

Jedna odpowiedź do “Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?”

  1. Najlepiej depilację robić jesienią ,miejsca depilowane nie mogę być opalone. W zeszłym roku w Eile na Złotej zrobiłam łydki, a w tym roku zabrałam się za bikini, jeden zabieg za mną 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *