Kalendarz adwentowy, który uczy i bawi

Kalendarze adwentowe są mocno wpisane w chrześcijańskie tradycje. Ich początki sięgają połowy XIX w. Wymyślono je po to, aby stopniować i wzmacniać radość z oczekiwania na Boże Narodzenie, zwłaszcza wśród dzieci. W tym samym celu powstał kalendarz dostępny na platformie zmalujmyrazem.pl (do pobrania za darmo, po rejestracji). Nie dość, że pomoże dzieciom odliczać dni do gwiazdki, to przypomni o wartościach związanych z tym niezwykłym czasem, łącząc naukę z zabawą.

Kalendarz obejmuje 42 zadania do wyboru, dzięki czemu łatwo je dopasować do indywidualnych potrzeb i realizacji z dziećmi w wieku 5-9 lat. Przewidziano w nim także pola, w których nauczyciel lub rodzic może wpisać własne propozycje aktywności. Cztery warianty graficzne karteczek z datami również służą większej personalizacji kalendarza. Zaproponowane treści są zgodne z podstawą programową.

Przedszkolno-szkolny kalendarz adwentowy zmalujmyrazem.pl przewiduje realizację zadań zarówno w dni robocze, kiedy dzieci spotykają się w grupie czy klasie, jak i w weekendy. To znakomicie uczy samodzielności, systematyczności oraz empatii i zachowań społecznych, ponieważ są to aktywności związane głównie z włączaniem się w domowe obowiązki, dbaniem o najbliższych i rozwojem emocjonalnym.

Poza tym zadania z kalendarza realizują cele ogólnorozwojowe. Rozwijają wiedzę z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, plastycznej, przyrodniczej, społecznej, jednocześnie przybliżając świąteczne tradycje i zwyczaje. Mogą z nich korzystać nauczyciele, a także rodzice i opiekunowie zainteresowani rozwojem kluczowych kompetencji swoich podopiecznych.

Każda aktywność – rysowanie, szkicowanie, kolorowanie, modelowanie z plasteliny itp., która sprzyja doskonaleniu motoryki małej, bezpośrednio przekłada się na kreatywność i rozwój dziecka. To właśnie wszechstronna edukacja młodego człowieka stanowiła inspirację do stworzenia platformy Zmalujmy Razem – bezpłatnej skarbnicy wiedzy i materiałów dydaktycznych dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych.

Link do kalendarza: https://zmalujmyrazem.pl/przedszkolno-szkolny-kalendarz-adwentowy

Dostęp do materiałów jest bezpłatny – wystarczy się zarejestrować!

Zmalujmy Razem Przyszłość na e-platformie: www.zmalujmyrazem.pl

Przeczytaj także: Zmień nawyki, by zadbać o drzewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *