Jordan – z myślą o zdrowym uśmiechu Twojego dziecka

Troska o zęby dziecka to niedoceniane wyzwanie. Pomocną rękę wyciąga marka Jordan!

Z myślą o zdrowym uśmiechu naszych dzieci, szukamy w sklepach funkcjonalnych szczoteczek i przyjemnych w smaku, zachęcających do mycia pierwszych ząbków mlecznych, czy już stałych, past, które pomogą zapobiegać próchnicy.

Bo tak jak każdy z nas jest różny, tak różne są potrzeby oraz gust także w kwestii higieny jamy ustnej. Dzieci intensywnie poznają i smakują świat, warto chronić ich delikatne uzębienie i… ułatwiać polubienie mycia zębów.

Nie zawsze jest to oczywiste i łatwe! Rodzice popełniają czasem przy tym błędy… Na przykład nakładają na szczoteczkę dziecku za dużo pasty. Specjaliście rekomendują stosować jednorazowo ilość równą ziarnku grochu. Ona wystarcza dla zapewnienia optymalnej ochrony i jednocześnie zapobiega zakrztuszeniom. Ostatecznie nie chodzi o „ilość”, ale regularność i jakość podczas szczotkowania zębów.

Warto więc w sprawach higieny ustnej zdać się na odpowiedzialnych, doświadczonych producentów szczoteczek i past (i ich rekomendacje). Takich jak skandynawska marka Jordan, która od 1927 roku bardzo odpowiedzialnie traktuje wspieranie zdrowego uśmiechu dzieci. Ponieważ dzieci mają dwa razy więcej kubków smakowych niż dorośli, oferują pasty o łagodnym owocowym smaku, uwielbianym przez najmłodszych.

Sprzymierzeńcy zdrowego uśmiechu

Produkty Jordan dla dzieci to wyjątkowa linia szczoteczek Step by step, które zmieniają się wraz z wiekiem dziecka – profesjonalnie zaopiekują się uzębieniem malucha od pojawienia się pierwszego ząbka mlecznego, aż do zębów stałych:

Jordan Step 1 (0-2 lata) – połączenie szczoteczki z małą główką i bardzo delikatnym włosiem oraz gryzaka, który pozwala delikatnie masować dziąsła. Rozmiar oraz kształt szczoteczki pozwalają na komfortowe operowanie produktem przez rodzica, ale też – co arcyważne przy kształtowaniu dobrych nawyków – uczenie dziecka podstawowych ruchów przy udziale opiekuna.                                             

Jordan Step 2 (3-5 lat) oraz Step 3 (6-9 lat) – rączki, swoimi kształtami dopasowane są do drobnych dłoni odpowiednio małych i starszych dzieci, a małe rozmiary główek z miękkim włosiem pozwalają szczotkować zęby bez podrażnień czy urażania błony śluzowej jamy ustnej.

Hello Smile 9+ to szczoteczka stworzona z myślą o dzieciach i młodzieży powyżej 9 lat.

Każda ze szczoteczek z linii Step posiada też ważną, ułatwiającą mycie zębów cechę – różnokolorowe włosie, które jest wskaźnikiem poprawnej ilości pasty, jaką należy nałożyć.

Pasty do zębów dla dzieci Jordan mają łagodne, owocowe smaki, które uwielbiają maluchy od 0 do 5. roku życia (malinowy) oraz dzieci w wieku od 6 do 12 lat (owocowy). Chronią przed próchnicą dzięki rekomendowanej dla dzieci w danym wieku zawartości fluoru (odpowiednio 1000 i 1450 ppm). Nie zawierają SLS. Obecna w pastach krzemionka delikatnie czyści, nie ścierając szkliwa.

Doskonałym uzupełnieniem oferty są Jordan Kids Flosser – nici dentystyczne na poręcznym uchwyciedla dzieci od 5. roku życia. Z wygodną rączką, doskonale czyszczące przestrzenie międzyzębowe. Co ciekawe, również mają mają smakowity owocowy smak i zapach.

A czy wy już wybraliście z dzieckiem ulubioną szczoteczkę i pastę Jordan?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *