Jakie ubranka dla niemowląt warto kupić do wyprawki?

Jakie ubranka dla niemowląt warto kupić do wyprawki?

Z pewnością jeszcze przed narodzinami dziecka z rozwagą i niemałym stresem kompletujesz ubranka dla niemowląt. Nie mając doświadczenia, może się Ci wydawać, że szafa noworodka od początku musi być wypełniona po brzegi ubraniami na każdą możliwą ewentualność. A to nieprawda.

Podpowiemy Ci, które ubranka dla niemowląt są niezbędne, a bez których możesz się obejść

Obowiązkowa wyprawka dla noworodka:

Body – ok. 5 szt.

W zależności od pory roku, wybierz więcej bodów z krótkimi rękawkami (wiosna, lato) lub długimi (jesień, zima). Najlepsze body są elastyczne, bez guzików przy szyi.

Pajacyki – ok. 5-8 szt.

Podstawowy element ubioru każdego niemowlaka. Są wygodne zarówno dla dziecka (nie ograniczają ruchów), jak rodziców (łatwo się zakłada). Ważne, żeby były rozpinane w kroku, ponieważ wtedy przewijanie jest wygodniejsze.

Kombinezony – 1 grubszy i 1 cięższy

Kombinezon w zasadzie przydaje się tylko od jesieni do wczesnej wiosny. Potem na spacer wystarczy założyć dziecku wygodny pajacyk i przykryć kocykiem.

Czapeczki– 2 szt.

W pomieszczeniu niemowlakowi nie trzeba zakładać czapki. Czapka, podobnie jak kombinezon, przydaje się od jesieni do wiosny, głównie na spacerze.

Śpioszki – ok. 5 szt.

Świetnie zastępują niewygodne i niepraktyczne spodenki ze skarpetkami. Powinny być rozpinane w kroku.

Kaftaniki – ok. 5 szt.

Kaftanik, czyli taka bluzeczka dla dziecka stanowi uzupełnienie śpioszków. Dla niektórych rodziców kaftaniki są niepraktyczne, bo sprawiają sporo zachodu przy zakładaniu, dlatego wolą pełne pajacyki.

I choć może ci się to wydawać dziwne – są to w zasadzie jedyne niezbędne ubranka dla niemowląt, które warto kupić jeszcze przed porodem. Pozostałe ubrania mogą stanowić miłe, ale niekoniecznie potrzebne dodatki dziecięcej garderoby.

Które ubranka niemowlęce nie są bardzo potrzebne?

Na pewno nie warto inwestować w spodnie jeansowe czy sztruksowe, słodkie sukieneczki dla dziewczynki, malutkie koszule czy marynarki dla chłopca. Mało użyteczne są rajstopki (trudno się je zakłada), a nawet skarpetki (będą wciąż spadały z nóżek). Zamiast nich lepiej kupić pajacyk lub śpioszki z pełnymi stópkami. Całkowicie zbędne są również małe buciki, kurteczki czy bluzy.

Najlepsze są ubranka dla niemowląt, które:

  • łatwo się zakłada i ściąga;
  • są wygodne i przyjemne w dotyku;
  • nie mają zbyt wielu guzików, szwów, naszywek, zamków i innych przeszkadzających dodatków;
  • nie mają ściągaczy przy rękawach i nogawkach.

Jedna odpowiedź do “Jakie ubranka dla niemowląt warto kupić do wyprawki?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *