Wybieramy prezent dla dziecka z okazji Dnia Dziecka

Jaki prezent wybrać dla dziecka z okazji Dnia Dziecka?

Dzień dziecka to tradycyjnie okres, kiedy półki sklepowe uginają się od zabawek, a dzieci zasypywane są prezentami. Reklamy bombardują wyjątkowymi ofertami, a promocje kuszą atrakcyjnymi cenami. Podpowiadamy, jak się w tym wszystkim nie pogubić i kupić taki prezent, aby ucieszył malucha, uczył i bawił.

Zastanawiając się nad zakupem prezentu dla dziecka znajomych, uwzględnijmy przede wszystkim jego potrzeby, a zwłaszcza zainteresowania. Jeśli nie mamy pomysłu na prezent, warto skonsultować się z rodzicami, którzy zapewne wiedzą o czym marzy ich pociecha. Takie postępowanie ma też ten dodatkowy plus, że maluch nie dostanie kolejnego misia czy samochodu, które wcześniej sprezentowali mu rodzice, czy inni członkowie rodziny.

Prezent dla niemowlaka

Idealnym prezentem dla niemowlaka będą przytulanki, koniecznie bez nadruków lub ozdób, które łatwo oderwać. Przyda się też grzechotka, gryzak, małe piłeczki z wypustkami, które można wykorzystać do masażu. Dla niemowlaka polecamy także różnego rodzaju sortery, z których można wyjmować różne elementy i przekładać je do innego pojemnika, bądź wrzucać z powrotem do środka przez dziurki różnego kształtu.

Prezent dla roczniaka

Przedmiot marzeń dzieci i nasz faworyt dla zaczynającego chodzić malucha – jeździk, na którym będzie uczyć się przemieszczać. Zabawi się nim również dwulatek, który ze sprawnym chodzeniem i bieganiem nie ma najmniejszych problemów.

Prezent dla dwulatka

Dwulatek bardzo interesuje się światem. Małe rączki i paluszki wprost palą się do tego, by wszystkiego dotknąć i popróbować. Z pewnością ucieszą go prezenty, które będzie mógł wykorzystać do eksperymentów, doskonalić precyzję ruchów, poznawać otaczający świat. Dla dwulatka polecamy niezastąpione klocki lego. Można z nich zbudować farmę ze zwierzętami, zamek rycerza czy dworzec kolejowy z pociągami.

Prezent dla przedszkolaka

Okres przedszkolny to czas wyjątkowej aktywności fizycznej, chłonności umysłu i głodu wiedzy. Dzieci w tym wieku uwielbiają ruch, zabawy na świeżym powietrzu. Ruchliwego przedszkolaka z reguły nie trzeba zachęcać do wyjścia na spacer. Można więc sprezentować mu akcesoria, które wykorzysta do zabawy na zewnątrz: rolki, deskorolkę, hulajnogę czy rower.

Prezent dla każdego dziecka

Dla dzieci w każdym wieku przyda się książka. Nigdy nie jest za wcześnie na pierwszy kontakt z książką. Czytanie zwiększa zasób słów. Dziecko na co dzień styka się z językiem potocznym.  Z książek uczy się języka literackiego, patrząc na obrazki i słuchając ćwiczy koncentrację i zmysły. Pierwsze wspólne czytanie rozwija układ nerwowy, wzmacnia kontakt z rodzicami.

Dziecko, któremu rodzice dużo czytają, czuje się docenione, jest w centrum uwagi, cieszy się zainteresowaniem rodziców, którzy na czas czytania odkładają inne zajęcia na bok.

Czas spędzony razem na czytaniu buduje więź między dzieckiem a rodzicami. Bajki czy wierszyki przekazują wiele informacji na temat porządku, norm, oswajają z nowymi zjawiskami i nauczą wrażliwości. Dzieci utożsamiają się z bohaterami bajek, przeżywają ich radości, smutki, sukcesy i porażki. Dzięki temu przeżywają też różne emocje, uczą się empatii. Książka to zawsze trafiony prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *